Pielęgnacja psa – o czym pamiętać?

Psy to jedne z najpopularniejszych zwierząt domowych, wyróżniające się na tle innych wyjątkowo dużym przywiązaniem do właściciela. Wymagają one jednak odpowiedniej pielęgnacji, opierającej się nie tylko na podawaniu pożywienia i wody, ale również dbaniu o wygląd i zdrowie. Warto m.in. zaopatrzyć się w specjalne ubranka dla psa, które można kupić w tym sklepie internetowym: https://littleheroes.pl/59-ubranka-dla-psa. Pełnią one bowiem dwie funkcje – są elementem ozdobnym, a jednocześnie chronią zwierzę przed niskimi temperaturami. 

Żywienie, wyprowadzanie na spacer i wizyty u weterynarza to minimum

Codzienna opieka nad psem to ogromna odpowiedzialność. Elementarnym obowiązkiem właściciela jest podawanie zwierzakowi co najmniej dwa razy dziennie pożywienia bogatego w składniki odżywcze. Optymalnym wyborem są sklepowe, odpowiednio zbilansowane suche karmy z dużą zawartością mięsa w składzie. Oczywiście obok miski z pokarmem nie może tez zabraknąć świeżej wody. Kolejnym niezbędnym elementem opieki jest systematyczne wyprowadzanie psa na spacer (najlepiej trzy razy dziennie), ponieważ w trakcie takich wypraw załatwia on swoje potrzeby fizjologiczne, a także zażywa świeżego powietrza i właściwej dawki ruchu.

Konieczne są ponadto regularne wizyty w gabinecie weterynarza w celu szczepienia i odrobaczania. Dzięki temu bowiem mamy pewność, że nasz pupil cieszy się dobrym zdrowiem i wysoką odpornością na choroby. Oprócz tego warto przycinać zwierzęciu sierść, co jakiś czas dokładnie je myć (istotnym elementem tego procesu jest czyszczenie uszu) oraz usuwać z jego ciała insekty, takie jak choćby kleszcze czy pchły. Jeśli sami nie mamy na to czasu lub ochoty, powinniśmy korzystać z usług specjalistów, zwanych fachowo groomerami. Na uwagę zasługuje zwłaszcza groomer w Poznaniu, ponieważ słynie on z profesjonalizmu, a jednocześnie oferuje zabiegi w atrakcyjnych cenach. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × 4 =