Top 5 domowych sposobów na obrzęk

Obrzęk jest wspólnym terminem używanym do opisania stanu tkanek, gdy jest on w stanie zapalnym. Kiedy ciało puchnie, oznacza to, że cierpi na zapalenie lub układ odpornościowy nie działa prawidłowo. Obrzęk może być spowodowany z wielu powodów, takich jak uraz lub nawet z powodu infekcji.

Istnieje kilka domowych środków, które mogą pomóc w obrzęku. Środki te są nie tylko pomocne w obrzęku, ale także w leczeniu wielu innych dolegliwości, takich jak reumatyzm, zapalenie stawów, podagra, gorączka itp.

Oto 5 najlepszych domowych środków zaradczych na obrzęki:

1. Aloes (Aloe vera)

Aloes był znaną rośliną, która jest bardzo przydatna w leczeniu kilku chorób. Posiada liczne właściwości, które obejmują właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwbólowe. Możesz przygotować maść mieszając równe części soku z aloesu i oliwy z oliwek, a następnie nałożyć ją na opuchnięte miejsce.

2. Cytryna

Cytryna jest uważana za jeden z najlepszych naturalnych środków na obrzęki. Jest również znany jako król owoców cytrusowych. Możesz zrobić herbatę ziołową, gotując 2 łyżeczki soku z cytryny z 1 łyżeczką miodu przez 5 minut. Pomoże to w leczeniu obrzęków.

3. Ogórek

Ogórki mają właściwość zmniejszania obrzęków. Możesz zrobić gargle mieszając ½ szklanki wody z ¼ ogórka, a następnie wypić. Pomoże to w łagodzeniu obrzęków, a także pomoże w leczeniu przeziębienia.

4. Cebula

Cebula jest znana jako najlepsze lekarstwo na większość problemów zdrowotnych. Możesz zastosować sok z cebuli do dotkniętego obszaru, aby uzyskać ulgę od obrzęku.

5. Sól

Sól może być doskonałym środkiem na obrzęk. Możesz namoczyć kawałek bawełnianej tkaniny w wodzie, a następnie dodać sól. Woda zostanie odparowana, a ściereczka stanie się miękka. Zastosuj tę szmatkę na swoim spuchniętym obszarze, a następnie trzymaj ją przez noc.

Wnioski:

Są to 5 najlepszych domowych sposobów na opuchliznę. Mam nadzieję, że podobał Ci się ten post. Proszę podzielić się z przyjaciółmi, jeśli ci się podobało.