Poradnik zakupu okularów

Czy jesteś zdezorientowany, który rodzaj ramy okularów pasuje do Ciebie? Bardzo często zdarza się, że dostajesz parę okularów i okazuje się, że nie lubisz projektu lub stylu ramki. W tym przypadku, trzeba będzie kupić nową parę okularów. Ale kupno nowej pary nie jest takie proste.

Aby proces wyboru właściwej ramy okularów był łatwy, oto krótki przewodnik po zakupie okularów.

Wybór właściwej ramki

Pierwszym krokiem jest wybranie odpowiedniej ramki dla Ciebie. Twoja rama wyboru będzie zależeć od kształtu twarzy, struktury twarzy i stylu życia. Jeśli jesteś kobietą, która chce uzyskać pochlebny wygląd twarzy, to powinieneś wybrać najlepszą ramkę, która będzie pasować do Twojej twarzy.

Aby ułatwić proces wyboru odpowiedniej oprawki, spójrzmy na poniższe kroki:

Wybierz właściwy rozmiar soczewki

Pierwszym krokiem jest wybór właściwego rozmiaru soczewki. Właściwy rozmiar soczewki to taki, który pasuje do Twojej twarzy. Zależy on od wielkości twarzy, budowy twarzy i jej kształtu. Na przykład, jeśli masz podłużną twarz, to powinieneś wybrać małe soczewki.

Wybierz właściwy kształt

Ważne jest również, aby wybrać odpowiedni kształt oprawki. Kształt oprawki będzie zależał od kształtu Twojej twarzy. Możesz wybrać kwadratowe, prostokątne, okrągłe, owalne itp.

Weź pod uwagę nosek

Podkładka pod nos jest przedłużeniem ramki, która utrzymuje okulary przed zsunięciem się z naszego nosa. Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiedni nosek. Możesz użyć noska z haczykiem lub noska z mostkiem.