Rozpoznawanie objawów depresji

Czy kiedykolwiek doświadczyłeś sytuacji, w której czułeś się przygnębiony? Jeśli tak, to nie jesteś sam. Wiele osób cierpi na ten problem i stara się go ukryć. Nie dzielą się swoimi problemami z nikim i często zachowują je dla siebie.

Jest to bardzo niebezpieczna sytuacja, ponieważ jeśli nie podejmiesz leczenia w odpowiednim czasie, może to doprowadzić nawet do samobójstwa. Jeśli masz jakichkolwiek przyjaciół lub członków rodziny cierpiących z tego powodu, musisz zwrócić uwagę na ich znaki i objawy. Możesz zauważyć znaki ostrzegawcze, gdy jesteś w ich pobliżu, a jeśli pokazują jakiekolwiek znaki, to powinieneś porozmawiać z nimi i zapytać, co jest nie tak.

Oto oznaki depresji, o których należy pamiętać.

Suchość w ustach

Wiele osób nie wie o tym, ale jeśli czujesz się przygnębiony, wtedy będziesz miał suche usta. Może się to wydawać dziwne, ale jest to prawda. Będziesz czuł suchość w ustach i będziesz odczuwał potrzebę ciągłego picia wody.

Poczucie beznadziejności

Czujesz się beznadziejnie i masz wrażenie, że wszystko będzie po prostu takie samo. Czujesz, że nic się nie zmieni w Twoim życiu i że nie ma rozwiązania dla problemu.

Utrata zainteresowań

Brak zainteresowania jest jednym z najczęstszych objawów depresji. Możesz mieć zwykły dzień i nagle poczujesz, że nic się nie wydarzy i nie będzie Cię to obchodziło.

Niski poziom energii

Jeśli masz niski poziom energii, oznacza to, że trudno będzie Ci wstać z łóżka i wykonywać codzienne czynności. Będziesz miał mniejszą motywację do pracy i wykonywania zadań.

Zaburzenia snu

Jeśli masz zaburzenia snu to będziesz miał problemy z zasypianiem w nocy. Będziesz budzić się w środku nocy i nie będziesz w stanie wrócić do snu.

Ciągłe zamartwianie się

Jeśli jesteś zmartwiony cały czas to jest to oznaka depresji. Zawsze będziesz myśleć o negatywnych rzeczach, które mogą się zdarzyć.

Wnioski:

Są to wspólne oznaki depresji, których musisz być świadomy. Jeśli zauważysz któryś z tych objawów u swoich bliskich, to powinieneś z nimi porozmawiać i dowiedzieć się, co się dzieje.