Okna typu Sash – kiedy będą idealnym wyborem?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów okien. W zależności od ich materiału i przeznaczenia, wykorzystywane są w różnego rodzaju inwestycjach. Jednym z ciekawszych na ten moment wyborów są chociażby okna angielskie typu Sash. Charakteryzują się one tym, że można otwierać je góra-dół, a nie jak klasyczne okna. Sprawdzamy gdzie są one wykorzystywane i dlaczego warto w nie zainwestować.

Jak są wykonane?

Okna typu Sash są wykonane z drewna – chociażby sosny, meranti czy dębu. Klejone są trójwarstwowo, a napędzane za pomocą ciężarków ołowianych albo sprężyn, które są umieszczane w górnej części ramy okiennej. Cechują się one również wytrzymałością, a także bezpieczeństwem – mogą być zamykane na klucz.

Jakie korzyści ma używanie okien typu Sash?

Okna typu Sash są modelami, które są wytrzymałe oraz trwałe. Dzięki temu doskonale nadają się do zastosowania w domach, mieszkaniach oraz w lokalach użytkowych. W Polsce najczęściej wykorzystywane są w hotelarstwie, a także w restauracjach. Jeśli chodzi o ich montaż w domu, to są one popularne chociażby w Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii.  Klejenie trójwarstwowe sprawia, że możliwe jest uniknięcie wypaczania się, czyli wykrzywiania pod wpływem panujących i zmieniających się warunków atmosferycznych. Zaletą okien drewnianych jest także to, że są dźwiękoszczelne. Umożliwiają zmniejszenie hałasu w pomieszczeniu dobiegającego z zewnątrz nawet do 90%. Więcej informacji an temat tego typu okien znaleźć można na stronie internetowej https://superdrew.pl/oferta/oferta-superdrew-okna-i-drzwi/okna/okna-angielskie-i-skandynawskie/okna-sash-windows/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 4 =