Jak ubrać się na spływ kajakowy?

Bory Tucholskie to jeden z najbardziej urokliwych zakątków Polski. Warto poznać je nie tylko czytając przewodniki i oglądając zdjęcia, ale również podczas aktywnego, zaplanowanego wypoczynku. Spływ kajakowy to gratka dla każdego miłośnika przyrody i sportu, a kajaki Brda, to właśnie aktywność i bliski kontakt z przyrodą. Niesamowite widoki i otaczająca cisza – to tylko niektóre z uroków urlopu spędzonego na łonie natury. Jeśli chcemy w pełni wykorzystać możliwości i potencjał aktywnie spędzonego czasu, musimy zadbać o odpowiedni strój, który zapewni nam nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo.

Wygoda to podstawa

Pierwszą i najważniejszą zasadą, którą powinieneś kierować się przy doborze stroju na spływ kajakowy jest wygoda. Ubrania, które wybierzemy nie powinny krępować naszych ruchów. Nie mogą być ani zbyt obcisłe, ani zbyt obszerne. Pamiętajmy, że w stroju, który wybierzemy spędzimy kilka godzin w jednej pozycji. Jeśli zdecydujemy się na konkretny strój, po wejściu do kajaka zmiana niewygodnych spodni czy koszuli będzie bardzo utrudniona.

Sucho i bezpiecznie

Nie trudno zgadnąć, że płynąc kajakiem bez przerwy będziemy narażeni na kontakt z wodą. Gdy ze wszystkich stron jesteśmy otoczeni wodą, łatwo o zachlapanie i zamoczenie ubrania. Planując spływ kajakowy warto zadbać o to, by strój który wybierzemy nie tylko był wygodny, ale niezbyt nasiąkliwy i szybko schnący. Nie ma nic gorszego niż spędzenie kilku godzin w mokrej koszulce czy spodniach. Dbajmy o swoje zdrowie, bezpieczeństwo i komfort wypoczynku! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × jeden =