Jak tworzyć profesjonalne zdjęcia i filmy?

Ciężko wyobrazić sobie biznes, który funkcjonowałby dobrze bez profesjonalnych zdjęć oraz filmów. Pojawiają się one na stronach internetowych, w materiałach reklamowych i produktowych. Wielu małych przedsiębiorców stara się wykonywać je we własnym zakresie. Chcąc jednocześnie, aby wyglądały, jakby robił je zawodowiec. Co można zrobić, aby zwiększyć jakość produkcjom lub materiałom foto?

Zdjęcia z lotu ptaka

Dobry aparat lub kamera to oczywiście podstawa. Liczy się także pomysł. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się filmy i zdjęcia robione z lotu ptaka. Do ich wykonania wykorzystuje się drony. Operator musi posiadać odpowiedni certyfikat. Ci, którzy chcą tylko wzbogacić nagrania lub materiały reklamowe takimi ujęciami, a nie od razu robić takie zdjęcia, mogą skorzystać z usług profesjonalnej firmy, np. takiej jak: https://www.dronexvision.pl/filmowanie-z-powietrza.

Jakość zdjęć i filmów

Aby poprawić ich jakość, trzeba zwrócić uwagę na kilka technicznych aspektów:

  • Odpowiednie światło

Promienie słoneczne docierają do kamery i aparatu nieco inaczej, niż do oka człowieka. Należy więc przestrzegać kilku zasad. Po pierwsze nie robić ujęć pod światło. Po drugie wykorzystać jego naturalne źródła. Dobrze jest zrobić kilka prób i sprawdzić, czy fotografia lub kadry z filmu nie wypadły ciemno. Warto zaopatrzyć się w blendę, której zadaniem jest odbijanie wiązek promieni. Dzięki niej można je także skierować tam, gdzie wymaga tego ujęcie.

  • Stabilizowanie obrazu

Jeśli światło jest słabe, niezbędny będzie statyw. W ciemniejszy dzień wydłuża się czas naświetlania matrycy, a ciężko jest utrzymać tak długo aparat bez ruchu. Profesjonalne ujęcia nie mogą być także rozmazane. Poza statywem, w przypadku aparatów które można ręcznie ustawiać, warto regulować wartość ISO oraz przesłonę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jedenaście + 8 =