Jak przygotować stół na przyjęcie?

Przygotowując stół na przyjęcie weselne czy też okolicznościowe, należy zadbać o wiele drobnych elementów, które finalnie wpływają na ogólną jego ocenę. Oprócz zastawy, na której serwowane są dania (doskonale w tym przypadku sprawdza się zestaw obiadowy wonderful world villeroy&boch) równie istotne są dekoracje, sposób ułożenia poszczególnych przedmiotów czy wreszcie ich kolorystyka. Połączenie wszystkich wyżej wspomnianych elementów daje dopiero gwarancję sukcesu oraz pozytywnego postrzegania stołu przez gości. Jak zatem przygotować stół na przyjęcie?

Zacznijmy od początku

Pierwszym etapem przygotowywania stołu jest wybór obrusu. Najlepiej sprawdza się klasyczny model w kolorze białym. Po drugie, należy rozłożyć zastawę obiadową dla każdego z gości (np. stawiając na stole przed miejscem przeznaczonym dla gości po dwa talerze: płytki na dole oraz głęboki na górze jeśli przewidziane są dwa dania obiadowe), po części dań głównych kelnerzy mogą wymienić brudne naczynia na następne przeznaczone do deserów lub przekąsek.

Przed talerzami powinna znaleźć się szklanka na napój lub wodę oraz kieliszek do wybranego alkoholu (jeśli na przyjęciu pojawi się alkohol serwowany przy stolikach). Warto również położyć przyprawy w postaci młynków do soli i pieprzu, np. takie jak te: https://wenahome.pl/725-mlynki-do-soli-i-pieprzu.

Ponadto, przy każdym serwisie powinny znaleźć się sztućce oraz serwetka, która jednocześnie może stanowić element ozdobny. Dekoracje stanowią istotną część każdego stołu. Zaliczyć do nich można także świeże kwiaty, ozdobne świece lub specjalnie przygotowane na tę okazję ozdoby (np. ze sztucznych kwiatów).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − dziewięć =