Jak przygotować się do spływu kajakowego?

Spływy kajakowe cieszą się niezmiennie ogromną popularnością. Organizowane są spływy kilkugodzinne i kilkudniowe, dla młodzieży i dorosłych, firmowe, dla seniorów, rodzinne i indywidualne. Jednak czy każdy wie jak się do takiego spływu przygotować. Czy oprócz odrobiny kondycji fizycznej w kajaku potrzebne jest coś jeszcze?

Co warto mieć przy sobie na spływie?

Organizatorzy spływów kajakowych najczęściej zapewniają dostarczenie kajaków, wioseł i kamizelek ratunkowych na miejsce rozpoczęcia spływu i odebranie sprzętu na mecie. Resztę musimy zorganizować sobie sami.

Do kajaka powinniśmy ubrać się adekwatnie do pogody i wziąć pod uwagę ewentualny wysiłek fizyczny. Bardzo ważne, żebyśmy ze sobą zabrali odpowiednią ilość picia i jedzenia dopasowaną do przewidywanego czasu trwania spływu. Jeżeli impreza trwa kilka godzin należy wziąć pod uwagę zmianę pogody, a nawet jej bardzo gwałtowne załamanie. Rzeczy na przebranie do kajaka to element niezbędny. Ponadto kurtka lub peleryna przeciwdeszczowa, czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne. W niektórych przypadkach przyda się małe naczynie albo gąbka do wybierania wody z kajaka. Najważniejsze jednak by zabrać ze sobą pozytywne nastawienie i dobry nastrój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × dwa =