Jak haftować filc z wzorem ściegu

Filc to rodzaj tkaniny, która jest wykonana z wełny, bawełny, poliestru i innych włókien naturalnych. W dzisiejszych czasach filc jest używany do tworzenia toreb, portfeli, pokrowców na poduszki, zasłon i wielu innych.

Zastosowań filcu nie ma końca. Oto kilka łatwych i szybkich wskazówek dotyczących haftowania na filcu za pomocą wzoru ściegu.

Zacznij od prostych ściegów

Najbardziej podstawowym i prostym ściegiem jest ścieg łańcuszkowy. Ścieg łańcuszkowy może być użyty do wykonania każdego rodzaju haftu.

Ścieg łańcuszkowy może być również połączony z każdym innym rodzajem ściegu. Na przykład, jeśli chcesz zrobić ciekawy wzór kwiatu, możesz zacząć od ściegu łańcuszkowego i wyszyć płatki kwiatu.

Ścieg łańcuszkowy jest bardzo prosty i łatwy do nauczenia. Możesz go wykonać na filcu z dowolnym kolorem nici.

Użyj prostych ściegów do wykonania haftu

Jeśli chodzi o haft na filcu, nie musisz używać skomplikowanych i zawiłych wzorów ściegów. Proste i łatwe ściegi wystarczą, aby Twoja praca była interesująca.

Możesz użyć prostych ściegów, aby wykonać dowolny rodzaj haftu.

Haft to dobry sposób na ozdobienie filcu

Haft może być używany do ozdabiania wszystkiego. Możesz nawet zrobić torby, zasłony, pokrowce na poduszki i poduszki przy użyciu filcu.

Jeśli chcesz zrobić torbę, to możesz zrobić prostą torbę ze ściegiem łańcuszkowym. Możesz też użyć prostego ściegu łańcuszkowego i zrobić wzór kwiatowy.

Możesz użyć dowolnego rodzaju nici do wykonania haftu na filcu. Ale najważniejszą rzeczą jest wybór nici, która będzie pasować do koloru filcu.

Wnioski:

Powyższe wskazówki dotyczące haftu pomogą Ci wykonać piękne i niepowtarzalne wzory na filcu. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące filcu to możesz je zadać w sekcji komentarzy poniżej.