Domek dla kota – niezbędny element czy zbyteczny gadżet?

Posiadając w domu pupila, każdy chce dać mu wszystko co najlepsze. Dotyczy to nie tylko sposobu jego żywienia, ale także szeroko pojętej rozrywki. Jest to szczególnie ważne w przypadku kotów, które najczęściej większość czasu spędzają w mieszkaniu. Obecnie bardzo modne są specjalne domki dla zwierząt, ale czy ich kupno to dobry pomysł?

Odrobina własnej przestrzeni

Wszyscy właściciele kotów doskonale wiedzą ja bardzo urocze potrafią być te zwierzęta. Nie da się jednak ukryć, że są przy tym dość władcze oraz koniecznie muszą posiadać chociaż odrobinę własnej przestrzeni. Uwielbiają przy tym wszelkie pudełka oraz pojemniki, w których czują się bezpiecznie i przytulnie. Drewniane domki dla kotów spełniają właśnie tę funkcję.

Domek odpowiedniej wielkości jest świetnym miejscem do wypoczynku, a także może zapewnić sporą dawkę ruchu – kot będzie się po nim wspinał, przeskakiwał, wskakiwał… Co ciekawe – domek można postawić na podłodze, specjalnym stojaku lub zamontować na ścianie, co cieszy się największym entuzjazmem kotów.

Sposób na ochronę mebli?

Ostre, kocie pazury bywają bezlitosne dla mebli. Przekonało się o tym wiele osób, które nie zapewniły swojemu kotu miejsca do drapania. Jest to bowiem odruch bezwarunkowy, którego nie należy zwalczać. Drewniane domki dla kotów mogą być przez nie drapane do woli, a dzięki temu że ich powierzchnia jest twarda, koty chętnie będą korzystać z tej możliwości. Można więc ochronić dzięki temu swoje meble. Czy ich kupno to zatem dobry pomysł? Oczywiście – z pożytkiem dla kota i jego właścicieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 4 =