Co zrobić ze starymi meblami?

Przemeblowanie mieszkania lub przeprowadzka wiąże się często z koniecznością wyrzucenia starych mebli. Przepisy zabraniają wyrzucania tego typu odpadów wprost na śmietniki. Rodzi to spory problem – co zrobić z meblami, które zajmują sporo miejsca i których nie mamy gdzie trzymać? Likwidacja mieszkania na terenie Łodzi czy innego dużego miasta zawsze rodzi nieco problemów, jednak mamy kilka możliwości rozwiązania kłopotliwej sytuacji.

Stare meble – jak się ich pozbyć?

Zanim wyrzucimy meble, możemy zamieścić ogłoszenie na popularnych portalach internetowych – może ktoś będzie chciał za darmo odebrać wyposażenie. Na blokowiskach oraz osiedlach domów jednorodzinnych co pewien czas wystawiane są kontenery przeznaczone na odpady wielkogabarytowe – wówczas można do nich znieść wyposażenie mieszkania, którego chcemy się pozbyć. Kontenery pojawiają się jednak raz na kilka miesięcy, a nie każdy ma garaż lub piwnicę, gdzie może trzymać meble przed ich wyrzuceniem. Można ponadto samodzielnie wywieźć meble do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, jednak musimy posiadać własny transport.

Sposobem na szybkie i bezproblemowe pozbycie się starych mebli jest wynajem firmy oferującej odbiór starych mebli z okolicy Warszawy lub innych miast. Firma taka oferuje swoje usługi w bardzo krótkich terminach, a pracownicy mogą zająć się również zniesieniem niepotrzebnych mebli. Za usługę należy zapłacić, jednak jest to gwarancja na szybkie pozbycie się problemu i to w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × 1 =