Żarówki jako dekoracja wnętrza

Dekoracją dla wnętrza może być każdy element jego wyposażenia. Zwłaszcza wtedy, gdy jest niespotykany, o wyjątkowym kształcie lub kolorze i dopasowany do pozostałych motywów, jednak istnieją produkty, które niekoniecznie uznajemy za dekoracyjne, Żarówki – niepozorny element zamieszczony w każdym pomieszczeniu, dopełni każde wnętrze w kolejny dekoracyjny element.

Żarówki i ich nietypowa funkcja

Nie każde żarówki są dekoracyjne lub nie każdy kształt podoba się ich właścicielowi. Często ich wyjątkowość stanowi światło jakie daje. Jeżeli chodzi o aranżacje nastrojowe, to warto zwrócić uwagę na żarówki Edisona, które wyróżniają się kształtem oraz zabarwieniem. Idealnie nadają się do pomieszczeń zaaranżowanych w stylu industrialnym. Tego rodzaju oświetlenie świetnie komponuje się z drewnem, szkłem cegłą oraz zielenią. Mogą być stosowane jako lampy bez klosza i można układać je w dowolny sposób. Używając kabla lub girlandy da się stworzyć niesamowity oświetleniowy efekt.

Innym rodzajem dekoracyjnych żarówek są żarówki ledowe. Poza swoją użytecznością aranżacyjną są energooszczędne oraz tanie w eksploatacji. W tego rodzaju żarówkę można wyposażyć niemalże każdą lampę. Tak uniwersalny produkt fantastycznie rozświetli każde pomieszczenie. Rodzaj lampy jest bardzo istotny, gdyż dzięki niej zmienia się również rodzaj oświetlenia. Może ona dawać światło intensywne lub wręcz przeciwnie – bardziej nastrojowe i przytłumione. Wszystko zależy od własnych upodobań i efektu jaki domownik chciałby uzyskać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + dziesięć =