Zakup mieszkania przez biuro nieruchomości – zalety i korzyści

Chcąc kupić mieszkanie, mamy dwie możliwości. Można zrobić to na własną rękę lub za pośrednictwem biura nieruchomości. Czy warto korzystać z tej drugiej opcji wiedząc, że przyjdzie nam za to zapłacić? Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się temu tematowi.

Co zyskujemy dzięki współpracy z biurem nieruchomości?

Zakup nieruchomości na pierwszy rzut oka nie wydaje się zbyt skomplikowaną czynnością. Wystarczy jedynie wejść na portal z ogłoszeniami, znaleźć interesującą ofertę, zadzwonić i umówić się na spotkanie. W rzeczywistości jednak nie jest tak kolorowo. Wiele publikowanych w Internecie ogłoszeń jest nieaktualnych, mają niekompletne opisy i słabą jakość zdjęć. Umówienie się na ewentualne oględziny też nie jest takie łatwe, bo właściciel nie ma czasu wieczorem albo w weekendy.

Decydując się na skorzystanie z pomocy oferowanej np. przez biuro nieruchomości w Dąbrowie, zyskujemy pewność, że otrzymamy dostęp do sprawdzonych ofert. Wszystkie z nich są na bieżąco aktualizowane i tworzone przez pracowników biura. Dodatkowo zyskujemy więc informacje z pierwszej ręki, ponieważ każda nieruchomość ma swojego osobistego opiekuna, który widział je na żywo. Dysponuje również do nich kluczami, co umożliwia oględzin w czasie, kiedy nam to najbardziej pasuje.

Szukając mieszkania na Śląsku warto odwiedzić biuro nieruchomości w Chorzowie, które specjalizuje się w wyszukiwaniu ofert z tego regionu. Każda proponowana przez nie nieruchomość jest sprawdzana pod kątem prawnym. Zyskujemy więc pewność, że nie jest ona obciążona żadną służebnością, co mogłoby stanowić problem przy staraniu się o kredyt hipoteczny. Agencja przygotuje również odpowiednią umowę, która będzie zawierała zgodne z prawem, chroniące nas zapisy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + 16 =