Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – jakiego rodzaju sprzęt będzie do tego potrzebny?

Medycyna estetyczna to dziedzina, która popularnością cieszy się się już wielu lat. Obecnie jednak zabiegi z tego zakresy stały się jeszcze bardziej zaawansowane i dotykają coraz to nowych obszarów wiedzy o ludzkim ciele. Aby mogły być przeprowadzane dobrze, konieczne jest używanie profesjonalnego sprzętu. Jakie przyrządy mogą być potrzebne do takich zabiegów?

Osprzęt zabiegowy w medycynie estetycznej

Najczęściej stosowanymi urządzeniami są lasery frakcyjne CO2, które służą m.in. do odmładzania skóry poprzez usuwanie zmarszczek, a także likwidowania blizn potrądzikowych. Znajdują one znacznie szersze zastosowanie, a spotkać je można w niemal każdym salonie medycyny estetycznej. Podobne użycie ma miejsce w przypadku laserów diodowych, które są pomocne chociażby w zamykania naczynek krwionośnych, trwałym usuwaniu zbędnego owłosienia, czy też zwalczaniu cellulitu. Oprócz nich niezbędnym oprzyrządowaniem może okazać się wielofunkcyjne urządzenie do modelowania sylwetki. Tego typu sprzęt wykorzystuje emisje fal radiowych, dzięki której pozwala na rozmasowywanie złogów tłuszczowych. Proces ten wspomaga masaż podciśnieniowy oraz wiązka światła podczerwonego. Może wykorzystywać też ultradźwięki, który stymuluje pozbywanie się tłuszczu. Z kolei jego użycie na twarzy może z powodzeniem zwiększać elastyczność skóry i spłycanie zmarszczek.

Inny potrzebny sprzęt kosmetyczny to przykładowo ręczne maszyny do bezinwazyjnego liftingu i pielęgnacji skóry. Mają one mniejsze gabaryty, ale ich pożyteczność jest nieoceniona. Warto wymienić też urządzenia do intensywnego peelingu kawitacyjnego oraz mezoterapii igłowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − dziewięć =