Zabiegi wykonywane w szpitalu i akcesoria medyczne z nimi związane

Skuteczność leczenia szpitalnego uzależniona jest nie tylko od umiejętności i wiedzy lekarzy, ale również dostępnego sprzętu. Zabiegi wykonywane przy pomocy nowoczesnych akcesoriów medycznych są skuteczne i bezpieczne dla pacjenta. Najczęściej wykorzystuje się je do pobierania krwi oraz podawania leków.

Pobieranie krwi i podawanie leków

Narzędziem niezbędnym do pobierania krwi do badań jest strzykawka wyposażona w igłę. Do wytworzenia strzykawek używa się bezpiecznych tworzyw sztucznych. Igły produkowane są ze stali nierdzewnej. Wszystkie stosowane akcesoria jednorazowego użytku powinny być zapakowane w szczelne i sterylne opakowania. Taki sam sprzęt może być wykorzystywany do podawania szczepionek, np. tych chroniących przed Covid-19.

Cewnikowanie i podawanie płynów infuzyjnych

Pacjenci, którzy są unieruchomieni wskutek wypadku lub choroby i leżą w szpitalnym łóżku wymagają cewnikowania. Dzięki takiemu zabiegowi możliwe jest odprowadzanie moczu z pęcherza moczowego. Wysokiej jakości cewniki, takie jak te dostępne pod adresem https://emedical24.pl/cewnik-foley wytwarzane są z bezpiecznych i sterylnych materiałów. W szpitalu powszechnie korzysta się także z różnego rodzaju narzędzi do infuzji, które umożliwiają podawanie leków bezpośrednio do żył.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + dwadzieścia =