Z jakich materiałów tworzone są dobre meble?

Decydując się na zakup mebli, mamy tendencję do pomijania istotnych kwestii takich jak wykorzystane tworzywo, technikę łączenia materiałów i ich użyteczność. Oczarowani estetyką, zapominamy o tym, ile czasu tak naprawdę będziemy mogli się nią cieszyć. Po przeczytaniu poniższego tekstu dowiesz się, z czego powinny być wykonane, aby służyły przez długie lata i korzystnie wpasowywały się w resztę wyposażenia wnętrz.

Meble do kuchni: krzesła i hokery

Dobre krzesło to takie, które posiada solidną podstawę. Przy ich wyborze, często z jakiegoś powodu zakładamy, że mogą być proste, możliwie ograniczając się do dwóch spasowanych ze sobą elementów i metalowych nóg. Jest wręcz przeciwnie – aby dać gwarancję komfortu sobie i nadchodzącym gościom – siedzisko musi być miękkie, a jeszcze lepiej jeśli całość będzie tapicerowana. Celem urzeczywistnienia tych cech, poleca się rozwiązania takie jak prawdziwe drewno, skóra, welur oraz stal.

W obecnych czasach za sprawą spopularyzowania przestrzeni bardziej otwartych i aneksów kuchennych, coraz popularniejszy staje się barowy hoker. Ten najczęściej nogi wytworzone ma z części stalowych lub drewnianych. Samo siedzisko solidnego hokera mogą stanowić te same materiały lub tworzywo sztuczne np. gruby plastik. Maksymalną wygodę i nieprzeciętną wytrzymałość zapewni tapicerowanie. W niektórych konfiguracjach bywają wyposażone także w standardowe oparcie, dzięki czemu będą prezentować się jako stylowe stołki o przedłużonych nogach.

Meble do salonu: pufy, półki, szafy

Siadając na przeciętnej pufie, często mamy wrażenie wrażenie, że ta jest twarda niczym pień drzewa. Dzieje się tak głównie przez nieodpowiednio zaprojektowane siedzenie o niewystarczającej grubości. Pufa pierwszej klasy oferująca wysokie walory wypoczynkowe wykonana jest ze skóry, natomiast jej wypełnienie stanowi poliester, plusz bądź filc. Obicie materiałowe będzie łatwe w konserwacji i zagwarantuje komfort w okresie letnim. W sklepach dostępne są pufy na nóżkach, ze schowkiem, do siedzenia dla kilku osób, a także z kategorii workowych.  

Jeśli chodzi o półki, na których ustawimy swoje przedmioty albo ustawimy kolekcję ulubionych książek, powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby były dopasowane do stylu pomieszczenia. Oprócz tego, istotne okazują się użyte tkaniny. Tutaj, ze względu na bezpieczeństwo i potrzebę stabilności, najlepiej sprawdzą się modele produkowane z drewna, mocowane koniecznie przy użyciu wsporników kątowych. W pomieszczeniach bardziej unowocześnionych można zastosować warianty rzemieślnicze np. granitowe lub marmurowe.

Z kolei profesjonalnie zaprojektowana szafa z reguły posiada dopracowane, stabilne drzwi ze spowalniaczami z profilami stalowymi, tudzież aluminiowymi. Możemy zdecydować się na zastąpienie klasycznego bambusowego lub rattanowego frontu, szklanym bądź lustrzanym – wtedy trzeba dobrać specjalne wzmocnione okucie czy też system jezdny. Materiałem stanowiącym fundamenty stabilnej szafy powinno być drewno laminowane, płyty wiórowe, ewentualnie pilśniowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 + 5 =