Wykorzystanie systemów chłodniczych i klimatyzacji na co dzień

Klimatyzatory to nie tylko urządzenia przynoszące ludziom ulgę podczas letnich upałów. Różnorodne systemy chłodnicze są niezbędne między innymi dla przetwórstwa, przechowywania i handlu żywnością, przemysłu chemicznego, branży elektronicznej czy metalowej. Klimatyzacja stała się już podstawą wyposażenia każdego samochodu. Trudno wyobrazić sobie świat bez chłodziarek, które powszechnie występują w domach, sklepach, transporcie, gastronomii. Ich awarie potrafią prowadzić do negatywnych konsekwencji i strat. 

Rozwiązywanie problemów systemów chłodniczych

W klimatyzatorach rozwijają się grzyby i bakterie, które namnażają się w kanałach wentylacyjnych. Zaradzić mogą temu środki takie, jak pianki dezynfekujące, urządzenia ozonujące oraz regularna wymiana filtrów. Sprężarkom chłodniczym szkodzi wilgoć oraz zanieczyszczenia pochodzące z powietrza. Osuszanie, odpowietrzanie, oczyszczanie urządzeń istotne jest szczególnie na budowach, gdzie regularnie powstają duże ilości pyłów. Groźny może też okazać się upływ czynników chłodniczych.

Do niewielkich wycieków gazów i cieczy doskonale nadają się uszczelniacze firmy Errecom. Zapobiegają pojawianiu się usterek związanych z obniżeniem się poziomu tychże substancji. Produkty Errecomu precyzyjnie lokalizują wyciek na różnych rodzajach powierzchni i trwale tamują upływ czynników chłodniczych. 

Powszechne, pomocne i często niezbędne urządzenia chłodnicze należy regularnie serwisować. Warto zaznajomić się również z ofertą środków i urządzeń, mogących pomóc w ich konserwacji lub przy wystąpieniu drobnych usterek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiem + 9 =