Wycieczki rowerowe po trudnym terenie – w jaki sprzęt warto zainwestować?

Jazda na rowerze stała się niezwykle popularna. Jeździmy rowerem do szkoły, do pracy, na zakupy. W dużych miastach łatwiej przemieszczać się właśnie tego rodzaju pojazdem, gdyż można omijać stojące w korkach samochody. Korzystamy też z roweru, kiedy wybieramy się na wycieczkę za miasto czy na rajd w grupie. Dla niektórych jest to również okazja do intensywnego wysiłku, dalekich eskapad lub do jazdy w trudniejszym terenie. Czy do wszystkiego potrzebny jest inny rower?

Uniwersalny rower do miasta i wycieczki

Rowerem, który posiada zarówno cechy niezbędne podczas jazdy po asfalcie, jak i po leśnych ścieżkach wydaje się rower crossowy. Ma dość charakterystyczny wygląd i najczęściej nie posiada dodatkowego osprzętu. Nie jest to jednak reguła i osoby, którym zależy np. na koszyku na zakupy znajdą i taki model. Niezwykle ważne jest to, że podczas jazdy na takim rowerze zachowujemy wyprostowaną sylwetkę, która zapewnia nam komfort nawet podczas długiej wycieczki. Istotną cechą jest także to, że posiada duże, najczęściej 28-calowe koła o cienkich oponach co sprawia, że rower sprawdza się na różnej nawierzchni. Jest też dużo lżejszy od typowo trekkingowych czy górskich wersji. Sprzedawany z różnymi kierownicami, w różnych kolorach i wersjach osprzętu. Dostępne są również damskie i męskie wersje ramy.

Rower crossowy nie jest pojazdem typowo miejskim, ani nie jest przystosowany do trudnych górskich terenów. Znakomicie sprawdzi się jednak kiedy chcemy pojeździć po pagórkach i leśnych ścieżkach, a także użyć roweru do szybszej jazdy po asfalcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście + jeden =