Wycieczka w góry – niezbędne akcesoria, które warto mieć w plecaku

Górskie wycieczki są coraz popularniejszą formą aktywności fizycznej. Odpowiedzialny podróżnik powinien wiedzieć, co warto zabrać ze sobą, aby być gotowym na każdą ewentualność. Jak wiadomo – warunki atmosferyczne w górach oraz dostęp do nowoczesnych rozwiązań są zmienne i niepewne. Na szczęście plecak może pomieścić wszystkie niezbędne akcesoria. Dzięki nim górska wycieczka będzie bezpieczna i przyjemna, a wędrowcom pozostanie jedynie cieszyć się widokami i korzystać ze zdrowotnych właściwości klimatu. 

Uniwersalne wyposażenie górskiego plecaka

Każda osoba wybierająca się na górską wycieczkę powinna odpowiednio się ubrać. Nawet jeśli urlop przypada na okres letni, pogoda w górach może zmienić się w przeciągu kilku minut. Warto mieć na sobie odzież termoaktywną i wygodne, stabilne buty z antypoślizgową podeszwą. Jednak bardziej interesuje nas dzisiaj zawartość plecaka. W kontekście odzieży warto w nim mieć kurtkę przeciwdeszczową, skarpety na zmianę oraz rękawiczki (zwłaszcza, jeśli celem są wysokie szczyty). Praktyczne akcesoria to również:

– latarka (gdy mamy podejrzenie, że może nas zastać wieczór),

– zapalniczka,

– termos z herbatą,

– batony energetyczne, 

– woda,

– płyn do dezynfekcji dłoni,

– bandaż opatrunkowy i płyn do odkażania ran. 

Należy być przygotowanym na każdą ewentualność, dlatego duże znaczenie ma posiadanie pod ręką zapalniczki. Dzięki niej można np. odgrzać jedzenie na kuchence przenośnej. Wędrówki z pustym żołądkiem z pewnością nie należą do przyjemnych. Aby zawsze mieć sprawną zapalniczkę warto zaopatrzyć się w gaz, który można kupić np. na https://zapalniczki.eu/pl/shop/gaz-i-benzyna/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × cztery =