Wybór zespołu weselnego – o czym należy pamiętać ?

Każda para młoda chce, aby chwile ślubu oraz wesela minęły w jak najprzyjemniejszej atmosferze. Jeśli Ty także szykujesz się do tego wyjątkowego dnia, masz z pewnością sporo do zaplanowania. Jednym z obowiązków, którego wypełnienie czeka Cię przed dniem ślubu, jest znalezienie odpowiedniego zespołu muzycznego(zobacz np.: zespół weselny Gdańsk). O czym należy pamiętać przy jego wyborze?

Kiedy znajdziesz już odpowiednią grupę o dobrej renomie, nie zapomnij zapytać muzyków o kilka ważnych kwestii. Oto lista najważniejszych rzeczy, które warto z nimi uzgodnić:

– Należy ustalić czas. Jak długo zespół może grać? Jak często chce robić sobie przerwy? Czy w razie potrzeby muzycy będą gotowi zostać dłużej? Ile kosztuje przedłużenie czasu świadczenia usług?
– Zapytaj o to, czy możesz zobaczyć jakieś nagrania z wesel obsługiwanych przez dany zespół.
– Dowiedz się, czy zespół proponuje program zabawiania gości, czy świadczy jedynie oprawę muzyczną.
– Możesz także zapytać się o repertuar zespołu. Ustal jaki rodzaj muzyki chcesz usłyszeć na swoim weselu i czy dany zespół może go zagrać.
– Jeśli chcesz, by muzycy nie spożywali alkoholu podczas wesela, zaznacz to wyraźnie w trakcie rozmów wstępnych.
– Dowiedz się, czy zespół posiada wokalistę czy wokalistkę.
– Koniecznie pamiętaj o sporządzeniu umowy – jest to konieczny krok. Warto także dokładnie ją przeczytać.

Rynek jest obecnie przebogaty w oferty różnych zespołów muzycznych. Zespoły ogłaszające się są w stanie dojechać do klienta na terenie danego województwa, a niektóre nawet do sąsiednich województw (sprawdź: zespół muzyczny Kujawsko-Pomorskie). Dlatego potencjalny klient ma prawo czuć się przytłoczony nadmiarem propozycji. Wybierając więc kapelę na swoje wesele, kieruj się przede wszystkim opiniami ludzi, którzy skorzystali już z usług danej kapeli. Dobre rekomendacje zespołu są najlepszym argumentem przemawiającym na jego korzyść.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiemnaście − 11 =