Weekend w Polsce – gdzie warto jechać?

Polska jest bardzo zróżnicowanym krajem pod względem geograficznym i krajobrazowym. W naszym państwie jest tyle pięknych miejsc, że z pewnością zaplanujemy niezapomniany urlop pełen atrakcji bez potrzeby wyjeżdżania za granicę. W wielu miejscach skorzystamy z niedrogich, wygodnych noclegów, które wynajmowane są także na weekendy. Które okolice warto odwiedzić, aby dobrze się bawić i miło spędzić czas?

A może nad morze?

Morze Bałtyckie jest jedną z najpopularniejszych propozycji na weekendowy wypad. Na północ Polski jeździmy zarówno latem, jak i zimą, więc pora roku nie ma tutaj znaczenia. Bałtyk jest pełnym rozrywek miejscem, dzięki którym wypoczniemy i odetchniemy świeżym, morskim powietrzem. Znajduje się tutaj także wiele zabytkowych miejsc i budowli, które z pewnością zadowolą miłośników turystyki oraz historii.

Piękne, malownicze jeziora

Nieopodal morza, wśród rozległych równin i lasów znajduje się Kraina Tysiąca Jezior. Mazury są bardzo urokliwym miejscem, które kojarzy się przede wszystkim z ciszą, spokojem i pełnym odprężeniem. Jeżeli na co dzień mieszkamy w głośnym, zatłoczonym miejscu, to wycieczki po Polsce pełnej jezior z pewnością będą dobrym wyborem na weekendowy wyjazd. Różnorodne wodne atrakcje, z których możemy tutaj skorzystać, dostarczą wiele frajdy podróżnikom w każdym wieku.

Czy warto wybrać góry?

Ostatnią, równie popularną propozycją są nasze polskie góry. Południe Polski niewątpliwie jest rajem dla sympatyków wspinaczek, zdobywania szczytów i sportów zimowych. Góry są atrakcyjne o każdej porze roku – zimą to miejsce pełne narciarzy, a latem wędrowców i miłośników pięknych widoków. Wyjazd w takie miejsce zapewni nam wiele atrakcji i sprawi, że weekendowa wyprawa z pewnością zostanie zapamiętana na bardzo długo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 − osiem =