W jakim celu stosuje się kojce dla świń?

Hodowla trzody chlewnej to odpowiedzialne zadanie, które wymaga znajomości specyfiki gatunku i jego potrzeb. Zapewnienie zwierzętom optymalnych warunków do życia i rozwoju jest szczególnie ważne przede wszystkim ze względu na ich ogólny dobrostan, ale także ze względu na to, że wpływa to pozytywnie na zwiększenie i jakość produkcji, co znacząco przekłada się na większe pieniądze dla rolnika. Zainteresowanie tematem pozwoli utrzymać hodowlę na odpowiednio nowoczesnym i zgodnym z obowiązującymi normami poziomie, ale pozwoli także godnie zarobić.

Jak trwale zwiększyć produkcję?

Rozwiązaniem, które jest często polecane oraz wydatnie i w sposób rzeczywisty wpływa na uzyskiwaną produkcję, są specjalne kojce dla świń, takie jak te, które można znaleźć na stronie https://sklep.farmazuromin.pl/kojce-dla-trzody-chlewnej-wygrodzenia. Choć nie są tak istotne, jak używane w chlewni systemy pojenia i podawania karmy, to również są ważne i mają istotne znaczenie dla hodowli.

W zależności od tego, czy potrzebny jest nam kojec dla warchlaków, czy dla maciory lub knura, będą się różnić jego parametry. Zwierzę musi mieć możliwość swobodnego poruszania się w nim, nie może mieć problemów, by podejść do paśnika, wypróżnić się albo położyć. Przed zakupem dobrze jest zapoznać się z informacją, jaka jest minimalna powierzchnia użytkowa dla wieku i płci świni. W miarę możliwości nie należy też kupować według absolutnego minimum wymiarów. Trzeba również pamiętać o tym, że powierzchnia, jakiej potrzebuje knur jest przeszło trzykrotnie większa od tej, jaką musi mieć dorosła locha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − jeden =