W jaki sposób można zatroszczyć się o wygląd swojej brody?

Broda jest jedną z niewielu ozdób, na które może sobie pozwolić prawdziwy mężczyzna. Jednak nie każdy zarost wygląda dobrze, a jeśli jest zaniedbany, to może dawać efekt odwrotny do zamierzonego. Dlatego aby nosić brodę i móc być z niej dumnym, należy także o nią dbać. Dzisiaj służą do tego przeróżne urządzenia i kosmetyki, dzięki którym każdy brodacz może pielęgnować swoje włosy. Poczynając od podcinania i nadawania kształtu, przez mycie, a kończąc na odżywkach — wszystko to powinno znaleźć się w regularnych działaniach właściciela brody.

Dbanie i modelowanie

Żeby broda miała kształt, trzeba od czasu do czasu przyciąć nadmiar włosów i golić je w tych miejscach, które mogą zmienić dobrze zadbany zarost w coś zgoła odmiennego. Do pierwszej czynności świetnie nada się odpowiedni trymer, w przypadku drugiej warto zawierzyć brzytwie na żyletki. Jest to tradycyjne narzędzie posiadające długą historię, jeśli chodzi o golenie męskich zarostów i trudno o skuteczniejszy sposób na dokładne wykonanie linii brody.

Kiedy przycinanie ma się już z głowy, trzeba brodzie nadać odpowiedniego kształtu. Da się to zrobić za pomocą specjalnych żelów i odżywek, które przy okazji zmiękczą zarost. Oczywiście w przypadku dłuższej brody nie obejdzie się bez czesania. W tym wypadku warto polegać na szczotce do modelowania włosów, którą można bardzo szybko i wygodnie rozczesać brodę i nadać jej odpowiedni kształt. Z podobnych akcesoriów przeznaczonych do tego zadania można wymienić także specjalny grzebień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 1 =