Urządzenia, które powinien posiadać właściciel samochodu elektrycznego

Samochody elektryczne pozwalają na wygodne przemieszczanie się. Wewnątrz nie słychać dźwięku silnika, auto jest zrywne dzięki wysokiemu momentowi obrotowemu silnika na prąd. By móc korzystać z takiego pojazdu bez przeszkód będziemy potrzebować pewnych akcesoriów, jak np. ładowarki. Zazwyczaj są one dołączane przez producenta, jednak niektóre warto dokupić samemu, by być bardziej niezależnym od konkretnego typu źródła prądu. Co warto posiadać, gdy mamy już auto elektryczne w swoim garażu?

Przenośna ładowarka siłowa

W przypadku znakomitej większość aut producent dołącza jedynie ładowarkę domową, która może pobierać prąd ze standardowego gniazda 230 V. Dzięki temu możemy naładować baterię praktycznie wszędzie, jednak czas tego ładowania będzie wyjątkowo długi. Dlatego też warto wyposażyć się dodatkowo w siłowy wariant takiego urządzenia. Dzięki temu będziemy mogli skorzystać z gniazda siłowego o napięciu 400 V i wszystkich trzech faz, jeżeli tylko posiadamy taką instalację w naszym domu. Będziemy mogli także wykorzystać gniazda ładujące w galeriach handlowych, czy nawet u kogoś z rodziny lub znajomych. W ten sposób bardzo szybko podładujemy auto.

Ładowarka stacjonarna przydomowa

Chcąc korzystać z pełnej mocy przydzielonej do naszego domostwa, warto zamówić dodatkowo ładowarkę stacjonarną. Jest ona montowana np. obok garażu lub wewnątrz niego i pozwala wygodnie podłączyć się przewodami pozwalającymi na najszybsze ładowanie. Na stronie https://www.milivolt.pl/ możemy sprawdzić ofertę takiego rodzaju ładowarek, jak również urządzeń przenośnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 2 =