Uroda oraz/lub zdrowie

Makijaż permanentny to zabieg kosmetyczny, który z roku na rok staje się coraz bardziej popularny. Chociaż każdemu ta nazwa zapewne obiła się kiedyś o uszy, nie wszyscy są w stanie powiedzieć, na czym dokładnie polega ta procedura. Osoba decydująca się na wykonanie makijażu permanentnego może liczyć na trwałe podkreślenie linii oczu, brwi czy ust, dzięki czemu można cieszyć się pięknym, trwałym make-upem, bez konieczności codziennego malowania się przed lustrem. Zabieg ten wiąże się z wprowadzeniem pod skórę specjalnych pigmentów, co przywodzi na myśl robienie tatuażu. Wprawdzie w teorii brzmi to bardzo prosto, należy pamiętać, że kosmetyczka zajmująca się tego rodzaju działalnością powinna przejść odpowiednie szkolenie makijaż permanentny stwarza bowiem szereg zagrożeń dla zdrowia.

Korzyści i zagrożenia

Bez wątpienia makijaż permanentny wydaje się wielu kobietom kuszącą opcją. Pozwala im bowiem zaoszczędzić czas, który musiałyby poświęcać na samodzielne podkreślanie linii brwi czy oczu. Brzmi cudownie, należy jednak pamiętać, że jeśli zabieg wykonuje osoba, która zignorowała szkolenie makijaż permanentny wcale nie jest procedurą bezbolesną i szybką. Z tego powodu warto zadbać o to, by przeprowadzała go osoba wykwalifikowana. Z makijażem permanentnym wiąże się jeszcze jedno ryzyko. Zbyt głębokie wkucia mogą doprowadzić do powstania blizn, a barwniki używane w niepewnych salonach doprowadzają czasem do reakcji alergicznych.

Gdzie wykonać zabieg?

Jak już wspomniano, przed wykonaniem zabiegu należy dobrze sprawdzić salon, w którym ma być wykonana usługa. Jeżeli kosmetyczka przeszła szkolenie makijaż permanentny z pewnością będzie bardziej profesjonalny. Nie warto kierować się tylko niską ceną oferowaną przez salon. W tym przypadku bowiem niska cena może wiązać się także ze zmniejszonym bezpieczeństwem, a swoim zdrowiem nie należy ryzykować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

czternaście + osiem =