Typy zapięć kolczyków

Rynek biżuterii jest niezwykle obszernym i popularnym rynkiem usługowym. Możemy dostać na nim kolczyki w wielu wariantach kolorystycznych, kształtach czy formach. Nie inaczej jest z samymi zapięciami, które powinny być właściwie dostosowane do naszego zakupu. Warto poznać podstawowe typy zapięć, co pozwoli nam na optymalne dobranie produktu do naszych potrzeb.

Zapięcie kolczyka uważane jest najczęściej za część integralną kolczyka, na którą nie zwraca się większej uwagi. Jednakże, to właśnie ten mały element w dużym stopniu wpływa na zachowanie się przymocowanego do niego kolczyka i jego prezencję. Jednym z powszechnie używanych zapięć jest tak zwany bigiel angielski – uważa się go za najpopularniejszy model w Europie. Działa na zasadzie mechanicznego zatrzasku i cechuje się dużym bezpieczeństwem w trakcie użytkowania zabezpieczając kolczyk przed wypadnięciem. Używa się go głównie przy kolczykach większych rozmiarów.

Z kolei klipsy, nie są może tak popularne jak wariant poprzedni, ale charakteryzują się równie praktycznym rozwiązaniem. Co ciekawe, niektóre formy standardowych klipsów pozwalają na ich noszenie osobom bez przekłutych uszu. Jeszcze innym typem zapięć kolczyków może być zwykły łańcuszek – stosowany głównie przy dłuższych łańcuszkowych kolczykach. Rozwiązanie to jest wygodne i komfortowe, zwłaszcza dla osób aktywnych.

Jedno z bardziej charakterystycznych zapięć przedstawiać mogą złote kolczyki z angielskim zapięciem – jest to rodzaj stosowany głównie w mniejszych kolczykach wykonanych ze złota. Model ten polecany jest osobom, które cenią sobie wygodę użytkowania oraz brak dodatkowej zatyczki w produkcie.

Bogaty wybór biżuterii znajdziesz na przykład w sklepie internetowym Markiza.

Interesuje Ciebie srebrny smoczek z grawerem na chrzciny? Sprawdź ofertę sklepu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery − dwa =