Transport ponadgabarytowy – jak go zorganizować?

Czasami konieczne jest przewiezienie ponadgabarytowych ładunków, takich jak maszyny lub sprzęt przemysłowy. Nie jest to łatwe zadanie, gdyż związane jest z wieloma przygotowaniami, a ponadto transport taki jest regulowany przepisami prawnymi. W poniższym artykule opisujemy, w jaki sposób go zorganizować, by przebiegł bez najmniejszych problemów.

Jak przygotować się do transportu ponadgabarytowego?

Już na wstępie warto wyjaśnić, czym tak właściwie jest transport ponadgabarytowy. Jak się okazuje, jest to przewóz ładunków o wymiarach przekraczających określone prawnie normy. Dlatego też koniecznie należy się z nimi zapoznać, kiedy chcemy zorganizować ten rodzaj transportu. Ładunki ponadgabarytowe to przede wszystkim sprzęt budowlany, konstrukcje stalowe, kontenery, samochody oraz jachty. Czasami są to nawet elementy infrastruktury, m.in.: przęsła mostowe i wieże.

Jak zatem przygotować się do takiego transportu? Kluczową kwestią jest otrzymanie pozwolenia, które poprzedzone jest złożeniem odpowiedniego wniosku. Kolejnym krokiem jest wybór właściwego środku transportu oraz firmy, której zlecimy to zadanie. Decydując się na usługi profesjonalistów, takich jak np. http://www.kadam.com.pl/transport-slaskie, możemy mieć pewność, że towar w bezpieczny sposób dotrze w docelowe miejsce. Warto mieć jednak na uwadze, że nie każda droga jest przystosowana na tak duże ładunki, dlatego też czasami niezbędny może być transport mieszany. Odbywa się on wówczas nie tylko po drogach, lecz także po morzach lub rzekach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × trzy =