Technologia dla firm dostawczych

Firmy przewozowe, zajmujące się dostarczaniem towaru lub przesyłek dla klientów, chętnie korzystają z nowoczesnych rozwiązań. Pozwalają one zredukować liczbę pracowników, przyspieszyć rozmaite procesy i ostatecznie przynieść przedsiębiorstwu większe zyski. Za chwilę dowiemy się z jakich nowych technologii mogą skorzystać firmy dostawcze. Sprawdzimy w jaki sposób wpływają one na wykonywanie codziennych obowiązków przez pracowników.

Automatyzacja systemów dostępu

Elementem, który optymalizowany jest dziś niemal w każdym przedsiębiorstwie transportowym, jest system kontroli dostępu. Mowa np. o bramach wjazdowych do bazy, drzwiach w budynku, umożliwiających wejście do różnych pomieszczeń, które powinny być dostępne dla określonej grupy zatrudnionych osób. Dzięki powyższemu szybciej odbywa się załadunek i rozładunek towaru, przyjmowanie i wydawanie dokumentacji kierowcom i wszystkie tego typu czynności. Kontrolę dostępu prowadzi się za pomocą systemu kamer, czujek oraz czujników zbliżeniowych. Dzięki niej możliwe jest stworzenie strefy nocnych dostaw, która znacznie przyspieszy pracę przedsiębiorstwa.

Optymalizacja procesów logistycznych

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii możliwe jest lepsze wykorzystanie środków transportu. Obsługa wie, gdzie znajduje się dany samochód, może więc szybko polecić kierowcy zabranie dodatkowego ładunku, który znajduje się w okolicy. Umożliwia to przyspieszenie pracy i wykonywanie dostaw bez żadnych opóźnień. Możliwe jest uruchomienie profesjonalnej obsług nocnej, gdy przez ten czas większość firm nie pracuje. Zyskujemy więc nad konkurencją. Ułatwiamy również pracę za dnia, co powoduje że pracownicy mają lepszą koncentrację i motywację. Więcej informacji możemy znaleźć na poniższej stronie: https://xaris.pl/rozwiazania/optymalizujemy-procesy-logistyczne/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście − osiemnaście =