Szampony zdrowe dla włosów

Szampon to najczęściej używany kosmetyk wykorzystywany w codziennej pielęgnacji włosów. Powinien być on dopasowany do indywidualnych potrzeb włosów i skóry głowy. Wybierając szampon nie można kierować się tylko jego walorami zapachowymi, ale przede wszystkim trzeba dokładnie zapoznać się z jego składem. Im więcej składników naturalnych zawiera, tym będzie bezpieczniejszy dla skóry głowy i włosów.

Jaki szampon wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele szamponów różnych marek. Studiując ich skład warto zwrócić uwagę, czy zawiera on szkodliwą substancję, jaką jest SLS. Detergent ten może podrażnić skórę i powodować jej wysuszenie. Niszczy on hydrolipidową barierę i sprawia, że włosy szybciej i mocniej się przetłuszczają. Ukrywa się ona pod różnymi innymi skrótami, dlatego koniecznie trzeba zwrócić uwagę również na ten aspekt.

Najlepsze działanie będą miały także szampony bez silikonu, bazujące na naturalnych składnikach pochodzenia roślinnego. Będą one skutecznie, ale delikatnie oczyszczały włosy z wszelkich zanieczyszczeń. Nie obciążają one kosmyków i nie zalepiają ich porów. Dzięki ich zastosowaniu odzyskają one zdrowy wygląd i piękny blask, a biologiczna równowaga skóry głowy nie zostanie naruszona.

Warto pamiętać, że dobrą ich kondycję zapewni regularne i właściwe ich mycie. Dobrym rozwiązaniem jest zmiana szamponu co jakiś czas, aby włosy nie przyzwyczaiły się do niego. Otrzymają one wtedy wszystkie niezbędne składniki, dzięki którym będą łatwo się układały i zachwycały swoim wyglądem. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia + 11 =