Systemy nawadniania ogrodów – jaki wybrać?

Kiedy już jest ten wymarzony dom na działce zaczyna się myśleć jak zaaranżować swój wolny czas w miłej atmosferze wokół domu. Ogród to kwiaty, drzewa, krzewy, trawnik, a może i zakątek warzywny. Aby mógł on właściwie funkcjonować niezbędne jest dostarczenie odpowiedniego nawadniania w okresie suszy. Właściwym momentem na wykonanie takiego systemu jest czas, gdy ogród zaczynamy dopiero projektować i myśleć jak ma wyglądać. Montaż nawodnienia w już istniejącym ogrodzie spowoduje nieporządek i konieczność rozkopania go lub nawet zniszczenie istniejących ścieżek czy rabat kwiatowych.

Jak dobrze nawodnić ogród? 

Dobrze wykonany system nawadniania ogrodu jest bardzo komfortowy oraz skuteczny. Pomaga przy właściwej pielęgnacji krzewów, kwiatów, a także trawnika. Nawadnianie Kraków proponuje kompleksowy i profesjonalny montaż automatycznego dostarczania wody do roślin ogrodowych. Pozwala cieszyć się ich pięknym widokiem oraz zaoszczędzić czas na tradycyjne podlewanie. Wyróżnia się różne typy nawadniania w zależności od rodzaju i upodobań zieleni. Są to:

-Zraszacze – w czasie pracy wynurzają się z ziemi, gdy nie pracują są niewidoczne i bezpieczne dla kosiarki. Najbardziej polecane w pielęgnacji trawnika. W dużej gęstwinie roślin świetnie sprawdzą się tańsze zraszacze, wystające na stałe z gruntu.

-Mikrozraszacze – posiadają specjalne systemy wytwarzające mgiełkę wodną. Idealnie poradzą sobie z klombami, ogródkami skalnymi, a także w warzywniaku. W razie potrzeby łatwo je zdemontować.

-Nawadnianie do korzenia – stosuje się do młodych drzew i krzewów. Montażu dokonuje się w obrębie korzeni, gdzie woda dostarczana jest na różnej głębokości.

-Linie kroplujące – pozwalają dostarczyć wodę do wąskich fragmentów ogrodu. Układa się je na ziemi i mają postać linii, które poprzez specjalne otwory dozują wodę do podłoża. Dla zachowania estetyki można je pokryć korą drzewną. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − jeden =