Sypialnia w lofcie – jak ją urządzić?

Zamieszkiwanie w lofcie lub choćby czasowy w nim pobyt to marzenie wielu. Zwłaszcza ludzi zainteresowanych architekturą lub odznaczających się nieprzeciętnym smakiem estetycznym. Projektowanie takiego wnętrza wymaga zacięcia artystycznego oraz wizji, która sprosta surowym poprzemysłowym ścianom.

Pomijając aspekt praktyczny oraz kosztowność przedsięwzięcia, jakim jest remontowanie i urządzanie loftu, mieszkanie w nim to niebywała przyjemność, która przypada w udziale nielicznym osobom. Jednym z ważniejszych pomieszczeń w każdym domu i mieszkaniu jest sypialnia. Czy urządzanie jej w lofcie różni się czymś od zwykłej aranżacji wnętrza?

Zachowaj przestrzeń

Loft to przede wszystkim cudowna przestrzeń, którą za wszelką cenę należy podkreślić i zachować. Nie wolno dopuścić do zbytniego zagracania lub siłowego obniżania sufitów, aby np. zmniejszyć koszty ogrzewania. Z całą pewnością łóżka z materacem 140×200 powinny znaleźć się w centralnym miejscu sypialni, podkreślając indywidualny charakter wnętrza.

Jednym z rozwiązań aranżacyjnych może być postawienie na klasyczne łóżko. Jego wielkość zależy oczywiście od osób w nim śpiących. W przypadku, gdy sypialnie przeznaczone są dla jednej osoby wystarczą po prostu materace 80×200. Kiedy łóżko ma bardzo prostą formę, można poszaleć z dodatkami. Meble mogą pochodzić z pchlich targów lub sklepów z antykami, uwypuklając wyjątkowość wnętrza. Świetnie w lofcie sprawdzi się duże, stojące lustro,które należy wyraźnie eksponować. Całości dopełni kwiat doniczkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 − 4 =