Sypialnia alergika – czego nie może w niej zabraknąć?

Wiosna jest porą roku wyjątkowo niesprzyjającą alergikom. Często cierpią oni wówczas na różnego rodzaju uczulenia, których objawy bywają niezwykle uciążliwe i w znacznym stopniu upośledzają funkcjonowanie w ciągu dnia. W nocy natomiast skutecznie utrudniają zasypianie, a na dodatek sprawiają, że dana osoba odczuwa duży dyskomfort. Jeśli ktoś zmaga się z tym problemem, powinien koniecznie wyposażyć sypialnię w szereg odpowiednich rozwiązań – doskonałym przykładem jest choćby prześcieradło z gumką 180×200, wykonane z bawełny lub lnu. 

Pościel z oddychających materiałów to podstawa

W sypialni każdego alergika muszą się znaleźć przede wszystkim takie elementy, jak kołdra, prześcieradło i poduszki antyalergiczne. Najlepiej sprawdzą się produkty wykonane w całości z lnu, bawełny, jedwabiu i bambusa, ponieważ materiały te są naturalne i wykazują silne właściwości antybakteryjne. Oprócz tego należy bezwzględnie zaopatrzyć się w specjalny materac wypełniony pianką żelopodobną, która w znacznym stopniu ogranicza rozwój grzybów i roztoczy. Powinien on być dodatkowo zabezpieczony przewiewną siatką 3D (można ją bez problemu zdjąć i wyprać). W sypialni osoby cierpiącej z powodu alergii zaleca się również umieszczenie:

– odkurzacza i mopa parowego – oba te urządzenia pozwalają na skuteczne usuwanie kurzu;

– zasłon oraz rolet rzymskich stworzonych wyłącznie z tkanin syntetycznych;

– oczyszczacza powietrza – minimalizuje on ryzyko reakcji alergicznej, gdyż wyłapuje drażniące cząsteczki i opary z otoczenia;

– klimatyzatora wyposażonego w filtr HEPA.

Pamiętajmy też o tym, że aby do minimum ograniczyć liczbę rzeczy wykonanych z materiałów – unikajmy zatem dywanów, grubych pledów, koców oraz wszelkich innych zbędnych tekstyliów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 − siedem =