Styl glamour – w jaki sposób zaaranżować sypialnię?

Sypialnia zaaranżowana w stylu glamour w przeważającej części powinna prezentować się w odcieniach złota, czerni oraz brązu. Nie może zabraknąć w niej również fioletu oraz różu. To, co wyróżnia sypialnię glamour, to przede wszystkim ekstrawagancja i tak zwany efekt wow. Ważnym jest również to, że w tego typu sypialni nie może zabraknąć mebli w stylu Ludwika XVI, masywnych zasłon, a także tapet z motywem kwiatowym. Wszystko oczywiście powinno być do siebie perfekcyjnie dopasowane, co przy tak dużej ilości detali nie jest łatwe. 

Łóżko w stylu glamour 

Łóżko w sypialni zaaranżowanej w stylu glamour, powinno być pokaźnych rozmiarów i posiadać także spory zagłówek. Jeżeli mowa o tym ostatnim, to dużym zainteresowaniem cieszą się zagłówki pikowane, wykonane z weluru. Obok łóżka, powinniśmy zrobić także miejsce szafkom nocnym glamour. Ponadto, warto zadbać o dużą ilość ozdobnych poduch oraz ciężką kapę, która będzie stanowiła ozdobę łóżka i pozwoli ukryć znajdującą się na nim kołdrę i poduszkę. 

Toaletka damska 

Na aranżację sypialni w stylu glamour, w przeważającej części decydują się kobiety. Toteż w ich królestwie nie może zabraknąć miejsca, w którym będą oddawać się czynnościom pielęgnacyjnym, wykonywać makijaż i czesać włosy. Mowa tu oczywiście o toaletce glamour. Wyżej wspomniana powinna być zaopatrzona w dużą ilość szuflad, aby móc schować w ich wnętrzu wszystkie kosmetyki. Dzięki temu w sypialni zostanie utrzymany ład i porządek. Toaletka stanowić będzie również ozdobę wnętrza i podkreśli jego wyjątkowość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jedenaście + sześć =