Sposoby na ujędrnienie skóry twarzy

Wraz z upływem czasu nasza skóra zaczyna tracić swoje pierwotne właściwości. Na swoich twarzach zaczynamy obserwować pierwsze zmarszczki lub też lekko obwisłe policzki. Wprawdzie wieku nie da się oszukać, ale można wprowadzić pewne zmiany w swoim życiu, które sprawią, że nasza skóra dłużej zachowa młody wygląd. Innym rozwiązaniem są także profesjonalne zabiegi, dzięki którym nasza twarz odzyska jędrność i gładkość.

Kosmetyki poprawiające jędrność twarzy

Produkty wykazujące właściwości przeciwstarzeniowe powinniśmy wprowadzić do codziennej pielęgnacji już po 20. roku życia, a po 30. powinny odgrywać już dość znaczącą rolę. Takie kosmetyki skutecznie poprawiają wygląd skóry, opóźniają pojawianie się zmarszczek i sprawiają, że skóra jest napięta i sprężysta. Produkty opóźniające proces starzenia powinniśmy stosować profilaktycznie, a nie doraźnie – niestety nie uda nam się pozbyć zmarszczek za pomocą kremu. Jeżeli zależy nam na dobrych i skutecznych kosmetykach, to warto wybierać te z dodatkiem kwasu hialuronowego, kolagenu, elastyny, witaminy C oraz retinolu.

Jakie ćwiczenia warto wykonywać?

Dobrym pomysłem w walce z wiotką skórą są także specjalne ćwiczenia, które możemy wykonywać w domu. Polegają one na wykonywaniu gimnastyki twarzy – w końcu tutaj także mamy mięśnie. Warto wybierać takie ćwiczenia, które nie rozciągają zbytnio skóry, ponieważ mocne szarpanie także może okazać się niekorzystne. Podczas codziennego wcierania kremu warto zrobić także krótki masaż twarzy przy pomocy łagodnych, gładzących ruchów. Takie czynności nie wymagają od nas wiele, a mogą skutecznie pomóc nam w ujędrnieniu skóry.

Zabiegi w salonie kosmetycznym

Gdy zwykłe domowe sposoby nie działają, a my chcemy poprawić wygląd skóry, to warto skorzystać z zabiegu mezoterapii. Wykonuje się go zazwyczaj po 30. roku życia, gdy nasza twarz nie wygląda już tak młodo i sprężyście jak jeszcze kilka lat wcześniej. Kwas hialuronowy znajduje się w kilku preparatach, których wymaga mezoterapia Poznań jest jednym z miast z największą ilością salonów kosmetycznych, które świadczą takie usługi. Sam zabieg polega na wstrzykiwaniu do skóry kwasu w tych obszarach, które najbardziej tego potrzebują. Aby pierwsze efekty były widoczne i zadowalające, warto wykonać serię 3- 5 zabiegów, które zapewnią skórze ujędrnienie do 6 miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

szesnaście − osiem =