Soczewki czy okulary?

W czasach, kiedy czterech na pięciu Polaków ma jakąś wadę wzroku, z pewnością warto rozmawiać o okularach i soczewkach. Każdy z tych produktów ma grono swoich wiernych fanów, których trudno przekonać do alternatywnego rozwiązania. I tak przede wszystkim przedstawiciele starszych generacji preferują okulary, podczas gdy ich dzieci i wnuki nie mają już oporów przed sięganiem po nowoczesne, wykonane z innowacyjnych materiałów soczewki. Wielu klientów salonów optycznych zastanawia się jednak, które rozwiązanie jest lepsze?

 

Soczewki czy okulary?

Okuliści radzą, by przede wszystkim dobierać produkt do swoich indywidualnych potrzeb. Trzeba zadbać w pierwszej kolejności o własne poczucie komfortu, ponieważ w źle dobranych okularach czy soczewkach dana osoba i tak nie będzie chodziła. Zostaną rzucone w kąt, kosztem zdrowia i ochrony oczu. Jednak w pewnych sytuacjach poszczególne z tych dwóch kategorii produktów sprawdzają się lepiej. Przykładowo osobom pracującym przy komputerze polecane są okulary, ponieważ można je wyposażyć w specjalną antyrefleksyjną powłokę. Z drugiej strony sportowcom, także amatorom, bardziej przydadzą się soczewki, które nie narzucają takich ograniczeń jak tradycyjne oprawki. Poza tym z soczewek kontaktowych mogą śmiało korzystać astygmatycy, w przypadku których produkty te dają porównywane, a często i lepsze efekty. Przede wszystkim noszące soczewki osoby podkreślają jakość widzenia.

Podsumowując, do okularów i do soczewek można się przyzwyczaić. Przed dokonaniem zakupu warto porozmawiać z zaufanym okulistą i omówić z nim różne rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − jedenaście =