Skandynawskie wyposażenie do domu

Osobom, które pragną mieć modnie urządzone mieszkanie, zaleca się postawienie na styl skandynawski. Taka aranżacja doskonale sprawdzi się nie tylko w pomieszczeniach przestronnych, ale również stosunkowo niewielkich. Wspomniany styl odznacza się dużym minimalizmem i prostotą form – wykorzystuje się w nim jedynie wysokiej jakości meble oraz nieliczne elementy dekoracyjne, które powinny być wykonane z naturalnych materiałów, użyteczne i idealnie dobrane do całego wystroju. Doskonałym przykładem takiej ozdoby są drewniane skrzynie do przechowywania zabawek dziecięcych, które można zamówić na http://nordicstudio.pl/pl/c/Przechowywanie-zabawek/83.

Jasna kolorystyka i naturalność to główne wyróżniki

W mieszkaniach urządzonych w stylu skandynawskim prym wiodą jasne barwy, takie jak biel, beż, szarości czy błękity. Często zestawia się je z naturalnym drewnem, co daje niesamowity efekt wizualny. Jeśli chodzi o meble, to stawia się na lekkie konstrukcje o prostych formach wykonane z naturalnego drewna sosnowego, dębowego albo egzotycznego (bielone i dodatkowo przecierane). Są to m.in. lekkie kanapy z tkaninowym lub skórzanym obiciem, stylowe fotele z podłokietnikami, duże kuchenne stoły i krzesła, kwadratowe lub okrągłe stoliki kawowe z blatem szklanym, wysokie i pojemne szafy modułowe z drzwiami przesuwnymi, a także eleganckie stoliki RTV.

Ważną rolę we wnętrzach zaaranżowanych w stylu skandynawskim odgrywa również oświetlenie. Najlepiej sprawdzają się tutaj lampy wiszące i podłogowe industrialne, wykonane w całości z metalu (wyglądające niczym żywcem wyjęte z fabryki), minimalistyczne lampy w postaci nieosłoniętej żarówki umieszczonej na długim pałąku, a także kinkiety drewniane na wysięgnikach. Nie obejdzie się ponadto bez oryginalnych, ale nielicznych elementów dekoracyjnych, takich jak:

– proste w formie talerze firmy Stelton (z metalu, drewna albo porcelany)

– gliniane donice i wazony

– skrzynie i pojemniki z rattanu lub wikliny

– wełniane pledy i narzuty o grubym splocie (w geometryczne wzory)

– czarno-białe grafiki na ścianach

– wysokie, metalowe i mosiężne świeczniki

– miękkie dywany i poduszki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − cztery =