Seksuolog – z jakimi problemami może pomóc się uporać?

Seksuolog to specjalista z zakresu psychoseksualności człowieka. Wbrew obiegowej opinii i mitom, nie dotyczy to tylko skrajnych sytuacji i problemów. Warto się do niego udać, gdy czujemy się nieusatysfakcjonowani naszym życiem łóżkowym albo mamy pytania, na które nie umiemy znaleźć odpowiedzi. Najczęściej taka osoba jest lekarzem/psychologiem, a w trakcie nauki otrzymuje się poradę interdyscyplinarną, pełną i dotyczącą wielu kwestii – zdrowotnych jak i psychicznych.

Czym zajmuje się seksuolog?

Tak naprawdę, jego praca dotyczy wszystkich spraw dotyczących seksu. Jeśli problemem są zaburzenia erekcji, orgazmu, przedwczesny wytrysk czy bolesne stosunki to właśnie do niego powinno się udać. Wizyta może okazać się bardzo pomocna przy podejrzeniu pochwicy, jak i innych problemów psychoseksualnych. Na In Altum oferuje również spotkania dla par, aby mogły rozwiązać swoje problemy w łóżku. Nieudane życie seksualne może prowadzić do frustracji, które mogą się nawarstwiać u utrudniać funkcjonowanie w relacji. Ze względu na to bardzo korzystnym rozwiązaniem jest wizyta u psychologa seksualnego. Może on wyjaśnić nam pytania, rozwiać wątpliwości dotyczące tej sfery życia, również przed pierwszym razem. Udzielone wskazówki i porady mogą okazać się wyjątkowo przydatne przy budowaniu swojej seksualności bądź w związku z partnerem. 

Porady mogą dotyczyć też anatomii, higieny, antykoncepcji oraz problemów z akceptacją swojego wyglądu, orientacji, tożsamości płciowej i wielu innych nurtujących kwestii. U takiej osoby nie ma rzeczy wstydliwych, dlatego warto być szczerym i otwartym. Psycholog seksualny to osoba, z którą można porozmawiać o wszystkim, nie oceni, i postara się ponad wszystko pomóc i wesprzeć w problemie. A inne spojrzenie na sprawę może sprawić, że seks znów stanie się przyjemny i odblokuje nam głowy oraz zapewni lepsze zrozumienie swojego ciała i jego akceptację. 

Wizyta u seksuologa w poradni In-Altum

Spotkanie nie powinno budzić obaw. Polega ono na rozmowie, zebraniu wywiadu. Pytania zadawane przez specjalistę mają pomóc na znalezienie źródła problemu. W zależności od potrzeb zaproponuje rozwiązania, które będą dopasowane do indywidualnych potrzeb. Doświadczeni specjaliści w poradni In Altum, dostępnej na witrynie https://in-altum.com w zakładce seksuolog, rozwiążą problemy i zaproponują kompleksowe wsparcie, by twoje życie stało się lepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 − trzy =