Sauna sucha czy parowa – którą wybrać?

Regularne korzystanie z sauny, niesie za sobą szereg korzyści. Poprawia wygląd skóry, pomaga usunąć z organizmu zalegające toksyny. Ujędrnia i dodaje elastyczności całemu ciału. Znany jest również dobroczynny wpływ sauny na zdrowie. Wspomaga ona układ odpornościowy, a także uśmierza bóle mięśni i stawów. Najczęściej można spotkać się z sauną suchą oraz parową. Czym się różnią oraz którą wybrać?

Łaźnia Rzymska

To inaczej sauna parowa, temperatura która w niej panuje wacha się w okolicach 50 stopni Celsjusza. Duża wilgotność powietrza sprawia jednak, że odczuwalna temperatura jest znacznie wyższa. Podczas seansów często używane są różnego rodzaju olejki eteryczne. Uatrakcyjniają one pobyt w saunie, który dzięki wysokiej wilgotności powietrza, może trwać nawet 15 minut. Poziom temperatury oraz wilgotności jest regulowany za pomocą parownika.

Sauna Szwedzka

Jest to inna nazwa sauny suchej. Temperatura w niej jest znacznie wyższa, niż w saunie parowej i może osiągnąć nawet 120 stopni Celsjusza, dodatkowo zachowując bardzo niską wilgotność powietrza. Panujące w niej warunki sprawiają, że seanse nie mogą być dłuższe niż kilka minut. W bardzo krótkim czasie organizm zaczyna się pocić  i spalać dużo kalorii. Temperaturę utrzymuje piec z rozgrzanymi kamieniami, które co jakiś czas polewa się wodą.

Rozwiązaniem dla wszystkich, którym zależy na zdrowiu i komforcie jest sauna Wyszków jest takim miastem gdzie znajdziemy wiele ofert.  W zależności od preferencji oraz potrzeb należy wybrać opcję odpowiednią dla siebie. Zasadniczą różnicą jest fakt, że sauna parowa może pomóc w pozbyciu się przeziębienia, natomiast sauna sucha może nawet nasilić jego objawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 − 5 =