Samodzielna renowacja mebli – co przygotować?

Panuje powszechne przekonanie, że stare meble posiadają duszę i wprowadzają do pomieszczeń niepowtarzalny klimat. Dlatego też coraz więcej osób rezygnuje z zakupu nowych konstrukcji, decydując się jednocześnie na renowację już posiadanych, ale będących w złym stanie wizualnym oraz technicznym. W celu sprawnego przeprowadzenia tego procesu należy zaopatrzyć się w szereg konkretnych narzędzi, akcesoriów i preparatów. 

Usuwanie starych powłok to niezwykle ważny etap

Podstawowym warunkiem skutecznej renowacji stolika czy szafki jest całkowite pozbycie się starej warstwy malarskiej bądź lakierniczej. Zaleca się zrobienie tego za pomocą papieru ściernego (najpierw z grubym, a potem z drobnym ziarnem), cykliny (specjalnego skrobaka składającego się z ostrza i drewnianej rączki) i szpachelki, a w najbardziej wymagających przypadkach – szlifierki oscylacyjnej, opalarki czy dedykowanych preparatów chemicznych o działaniu spulchniającym.

Poza tym z pewnością przyda nam się masa szpachlowa do uzupełniania ewentualnych ubytków w materiale, farba w wybranym kolorze do idealnego pokrycia powierzchni danego mebla, lakier do stworzenia solidnej powłoki ochronnej (zabezpieczy konstrukcję przed wilgocią i negatywnym wpływem innych czynników zewnętrznych), a także dobrej jakości środek impregnujący. Dodatkowo warto dysponować metalowymi detalami w postaci gałek oraz uchwytów. Bardzo dużo atrakcyjnych wizualnie i wytrzymałych modeli można zamówić na http://www.elwi.pl/produkty/7/uchwyty-i-galki-meblowe.html.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 1 =