Rodzinne wczasy w górach – poradnik planowania pobytu

Planowanie rodzinnego wypoczynku jest nie lada wyzwaniem.  Szczególnie jeśli rodzina decyduje się na wczasy w górach. Jedną z lepszych propozycji na urlop z dziećmi w górach jest Zakopane. Miasto jest jednym z najbardziej atrakcyjnych punktów na wakacyjnej mapie Polski. I nie powinno to dziwić. Poza świetnym zapleczem noclegowym i restauracyjnym Zakopane wciąż ma do zaoferowania wiele atrakcji zarówno dla tych mniejszych, jak i większych turystów.

Co jest ważne przy planowaniu wyjazdu? 

Rodzinny wyjazd powinniśmy zaplanować z dużym wyprzedzeniem i już wtedy podjąć decyzję, czy chcemy spać w ośrodku, apartamencie a może w domkach w Zakopanem. Ta ostatnia opcja jest szczególnie polecana dla rodzin z dziećmi. Domki oferują swobodę, mają niezbędne wyposażenie, często spory ogród do dyspozycji gości. Większość domków oferuje również sprzęt do grillowania czy możliwość wypożyczenia sprzętu rowerowego. 

Kolejną ważną rzeczą jest lokalizacja obiektu, w którym będziemy nocować. Jeśli zależy nam na ciszy i spokoju, planujemy częste wypady na w góry, to warto poszukać czegoś położonego blisko wejścia na szlaki turystyczne. Jeśli chcemy być bliżej centrum i Krupówek, to również mamy do wyboru mnóstwo takich obiektów, które mimo że są w centrum to oferują spokój i komfortowe warunki. 

Warto również zastanowić się nad formą wyżywienia. Jeśli zdecydujemy się na domek lub apartament, zwykle wyżywienie pozostaje we własnym zakresie. Część obiektów oferuje dodatkowe usługi w tym zakresie. W ośrodkach wypoczynkowych i hotelach wyżywienie jest już wliczone w koszt pobytu. 

Decydując się na wakacje w górach, musimy także pamiętać o odpowiednim sprzęcie: obuwiu i odzieży turystycznej, plecakach i apteczce pierwszej pomocy. Jeśli zamierzamy wędrować po górskich szlakach, niezbędna będzie również mapa. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × jeden =