Rodzaje i typy urządzeń pakujących

W świecie, w którym obecnie żyjemy, zarówno przemysł jak i handel rozwinęły się na ogromną skalę. Wielu z nas posiada lub miało do czynienia ze sklepami internetowymi czy samodzielnym sprzedawaniu jakichś przedmiotów. W takich sytuacjach niezbędne są paczki, w których wysyłany przedmiot będzie mógł zostać przetransportowany w bezpieczny sposób. Jednak w przypadku wielkich przedsiębiorstw nie sposób jest zająć się pakowaniem nawet kilku tysięcy paczek samodzielnie. Wtedy właśnie z pomocą przychodzą nam różne urządzenia do pakowania.

Rodzaje oraz typy maszyn pakujących

Jednym z nich są automatyczne maszyny poziome, inaczej nazywane typu flow-pack. Z jednej rolki folii wykonują one opakowania, które są zgrzewane potrójnie (dwa z tych zgrzewów są poprzeczne, a jeden wzdłużny). Stosowane są dla wyrobów zarówno niespożywczych, jak i spożywczych oraz przy aplikacjach o wysokiej skali produkcji. Do pakowania produktów sproszkowanych, sypkich lub płynów wykorzystuje się maszyny pionowe. Stosuje się je także do owoców i warzyw, tych świeżych jak i mrożonych. Wykonują szeroki zakres świetnych jakościowo opakowań, które niezbędne są przy tego typu produktach. Obie te maszyny należą do rodzaju automatów pakujących.

Bardzo popularne z maszyn do pakowania są także kartoniarki. Jak sama nazwa wskazuje, przystosowane są one do pakowania w kartony. Posiadają szerokie zastosowanie, od branży spożywczej, poprzez kosmetyczną, nawet do chemicznej. Cykl ich pracy nie jest skomplikowany, pobiera się kartonik i określoną porcję danego produktu, a następnie umieszcza się go i zamyka.

Ważnym urządzeniem są dozowniki wagowe, które przygotowują porcje do różnych opakowań. Niezbędne w sytuacjach, gdzie liczy się precyzja oraz szybkość produkcji.

Połączeniem kilku urządzeń pakujących naraz są automatyczne linie pakujące, które zajmują się i pakowaniem, jak i dozowaniem, a nawet układaniem towaru na paletach, co znacząco usprawnia cały proces produkcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 − dziesięć =