Przenośniki łańcuchowe – w jakich branżach są wykorzystywane na co dzień?

Trudno sobie wyobrazić robotników, którzy współcześnie za pomocą taczek przewożą ogromne ilości sypkich materiałów na duże odległości. Od wielu lat do takich prac używa się przenośników taśmowych, ślimakowych czy łańcuchowych. Mogą one bez problemu przenosić duże ilości materiału na dowolną odległość. Znakomicie sprawdzają się w przemyśle wydobywczym, tartakach, cegielniach oraz w rolnictwie.

Do czego przydadzą się przenośniki łańcuchowe?

Bardzo popularnym sposobem na transport materiałów sypkich, jest wykorzystanie przenośników łańcuchowych. Z ofertą takich maszyn można zapoznać się na stronie http://rybinski-stal.pl/przenosniki-lancuchowe-redlery/. Cieszą się one powodzeniem w wielu branżach i mogą być używane np. w rolnictwie do transportu wszelkich zbóż, pasz sypkich czy nasion oleistych. Przydadzą się także w przemyśle drzewnym, gdzie są wykorzystywane do przenoszenia otrębów, trocin i zrębków. Ponadto przenośniki łańcuchowe mogą transportować różnego rodzaju granulaty.

Maszyny wykorzystywane są także na taśmach produkcyjnych do przenoszenia palet, kartonów, koszy, balotów. Przenośniki łańcuchowe, w zależności od rozmiarów i zastosowanych rozwiązań, mogą być wykorzystywane w wielu branżach przemysłu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 3 =