Prysznic – istotne elementy na które trzeba zwrócić uwagę przy jego zakupie

Przy projektowaniu łazienki zamiast wanny coraz częściej stawia się na prysznic. Nie tylko zajmuje on mniej miejsca, ale także pozwala na dokładniejsze i szybsze mycie. Okazuje się jednak, że nie wszystkie prysznice pasują do każdego rodzaju łazienki. Na co należy zwrócić uwagę przy ich zakupie? 

Rodzaje pryszniców 

Prysznice dzielą się zazwyczaj na dwa główne rodzaje. Wciąż najpopularniejsze są tradycyjne wersje z brodzikiem. Warto postarać się o ich akrylowe odmiany, które można znaleźć pod adresem https://acryluks.com/produkty/brodziki/. Ciekawą opcją są nowoczesne prysznice walk-in. Dzięki nim odpływ wody odbywa się liniowo lub przez specjalny otwór podłogowy. Spływ powinien być na tyle duży, żeby przy myciu nie dochodziło do zalewania łazienki.

Ważne cechy prysznica 

Prysznic zajmuje mniej miejsca niż wanna, ale dalej potrzebuje dość sporej przestrzeni. Warto postarać się o specjalne wersje narożne. Nowoczesne prysznice posiadają coraz to więcej dodatkowych funkcji, między inny hydromasaż. Wiele zależy tutaj od wielkości budżetu, gdzie czasami można sobie pozwolić na dodatkowe akcesoria m.in. wiszące pojemniki na szampony czy gąbki. Wersje pryszniców z brodzikiem nadają się bardziej do tradycyjnych łazienek, z kolei rodzaje walk-in lepiej sprawdzają się przy nowocześniejszych i minimalistycznych wnętrzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 4 =