Pończochy i podwiązki – jak je nosić?

Każda kobieta ma swoje sposoby, aby czuć się pięknie i seksownie. Dla jednych będzie to użycie czerwonej szminki, dla innych – założenie dopasowanej sukienki lub wysokich szpilek, do których wyjątkowym i niezastąpionym dodatkiem będą pończochy.

Jak wybrać idealne pończochy?

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli pończoch. Różnią się nie tylko jakością, grubością czy kolorystyką, ale także sposobem noszenia. Obecnie największą popularność zyskują pończochy samonośne – są wygodne, nie wymagają użycia pasa, nie zsuwają się też podczas noszenia. Bardziej zmysłowym rozwiązaniem będą, oczywiście, klasyczne pończochy noszone z paskiem. Pokochają je również panie uczulone na silikon. Osoby, które obawiają się założenia pończoch z uwagi na poczucie, że ich nogi nie wyglądają idealnie mogą zdecydować się na pończochy modelujące, które optycznie wyszczuplą nogi i dodadzą pewności siebie podczas noszenia.

A co z dodatkami?

Pończochy od zawsze kojarzą się z dwoma rodzajami „dodatków” – pasami i podwiązkami. Pasy, choć dodają seksapilu, często pomijane są przy zakupach z uwagi na fakt, iż ich zapięcie może wydawać się problematyczne. Nic bardziej mylnego! Wystarczy tylko wybrać pas idealny dla siebie (gładki lub koronkowy) i założyć go na biodra. Teraz należy chwycić za dołączone żabki i przypiąć je do brzegów pończochy. 

Podwiązka z kolei to dodatek, bez którego niegdyś nie wyobrażano sobie dobrze ubranej kobiety – służyła przecież podtrzymaniu pończochy tak, by ta nie ześliznęła się podczas noszenia i nie odsłoniła choć kawałka damskiej nogi. Dziś podwiązki wybierane są głównie przez maturzystki i panny młode. Dziewczęta przygotowujące się do studniówki obowiązkowo zakładają podwiązkę czerwoną, zaś na ślubnym kobiercu nie wypada stanąć bez dodatku w kolorze białym lub błękitnym. Nie oznacza to, oczywiście, że podwiązki nie można dobrać zamiast pasa do pończoch – takie rozwiązanie, choć rzadkie, warte jest wypróbowania. Być może okaże się wygodniejsze od pasa do pończoch, a zarazem bardziej zmysłowe niż pończochy samonośne.

Gdzie wybrać się na zakupy?

Sklepów – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych – które w ofercie mają pończochy, pasy i podwiązki znajdziemy całe mnóstwo. Najlepiej zdecydować się na zakupy w takim, który cieszy się dobrymi opiniami, doradzi i dodatkowo posiada szeroki asortyment. Do tej kategorii zalicza się sklep Passionne. Znajdziemy tu wszelkie rodzaje pończoch (klasyczne, samonośne i modelujące) w bogatej kolorystyce i wzornictwie: do wyboru mamy pończochy gładkie, z aplikacją albo kabaretki, wszystkie w najbardziej pożądanych kolorach: czarnym, czerwonym, błękitnym lub białym. Bez problemu dobierzemy też tutaj wszelkie niezbędne dodatki.   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + dziesięć =