Pomysły na dekorację Świątecznego stołu

Każdy gospodarz stara się, aby jego goście doświadczyli niezapomnianych wrażeń na świątecznej kolacji. Choć sklepy prześcigają się w sprzedawaniu nam różnorodnych dekoracji, to wbrew pozorom wybór wcale nie jest taki prosty. Warto dać się zainspirować, aby świąteczny stół oczarował każdego, kto przy nim zasiądzie.

Mniej znaczy więcej

Aby wystrój wydawał się spójny i harmonijny, musimy zdecydować się na jeden kolor przewodni, bądź dwa uzupełniające się. Zapobiegnie to chaosowi i sprawi, że łatwiej będzie dobrać pozostałe elementy dekoracyjne.

W duchu zero waste są ozdoby naturalne, takie jak gałązki świerku, szyszki czy suszone kwiaty. Możemy je położyć na stole obok nakryć lub stworzyć z nich gustowną kompozycję w wazonie. To efektowne, tanie i pasujące do większości stylów rozwiązanie. Użycie bieżników nie tylko wizualnie rozgraniczy przestrzeń dla każdego gościa, ale także ochroni stół lub obrus przed ewentualnym zabrudzeniem.

Mrok grudniowej nocy można rozświetlić naturalnym światłem, nie tylko tym pochodzącym z żarówki. Kilka zapalonych świec potrafi stworzyć wielką różnicę i w kilka chwil wyczarować przytulny, magiczny nastrój. Ozdoby świąteczne, takie jak wieńce czy figurki, są na tyle wyrazistymi elementami, że trzeba ograniczyć się w ich stosowaniu. Na mniejszym stole w zupełności wystarczy jeden główny element, na większym dwa lub trzy. Do dekoracji można wykorzystać także ozdobne bombki lub łańcuchy – ogranicza nas tylko wyobraźnia. Nie zapominajmy o pasującej zastawie stołowej i serwetkach, a co najważniejsze – dobrym humorze. On jest najlepszą dekoracją każdego spotkania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedem + czternaście =