Podstawowe narzędzia do sprzątania, które przydadzą się w każdym domu

Chociaż nie każdy lubi sprzątać, to ład i porządek w domu zawsze warte są wysiłku. Jeśli zaopatrzymy się w kilka podstawowych narzędzi i akcesoriów, to zarówno generalne porządki, jak i codzienne utrzymywanie czystości w mieszkaniu będzie o wiele prostsze i przyjemniejsze. Jakie narzędzia warto więc mieć na swoim domowym wyposażeniu?

Co pomoże utrzymać czystość w każdym pomieszczeniu?

Różnego rodzaju gąbki i solidne gumowe rękawice pomogą w codziennym sprzątaniu łazienki. Nie można zapomnieć też o szczotce do WC. Do mycia luster, szyb i innych gładkich powierzchni z pewnością przyda się myjka z gąbką i ściągaczką. Aby dbać o porządek w kuchni, dobrze jest zaopatrzyć się w druciak do czyszczenia garnków i patelni oraz zmywak kuchenny, który pozwoli na dotarcie do trudno dostępnych zakamarków. Warto mieć też worki na śmieci o różnej pojemności i kilka plastikowych wiaderek oraz specjalną miotełkę lub rękawicę do usuwania kurzu z mebli. Nie obejdziemy się również bez dużej miotły domowej oraz małej zmiotki z szufelką, które umożliwiają szybkie usunięcie zanieczyszczeń z podłogi. Szczególną uwagę należy zwrócić na wybór mopa. W zależności od naszych potrzeb możemy zdecydować się na mop płaski, obrotowy albo gąbczasty. Za ich pomocą umyjemy na błysk panele, linoleum i płytki. Powinniśmy mieć w zapasie co najmniej kilka mopów na wymianę, a także ścierki podłogowe, które pozwalają na przetarcie podłogi bez użycia detergentów.

Ścierki i szczotki do czyszczenia różnych powierzchni

Ścierki i szczotki o różnym przeznaczeniu to akcesoria niezbędne w każdym domu. Posługując się odpowiednimi szczotkami, możemy bez trudu utrzymać czystość najróżniejszych powierzchni. Szczotka z długą rączką doskonale nadaje się do mycia naczyń. Aby dokładnie wyczyścić butelki lub podłużne wazony, należy użyć specjalnej szczotki na cienkim, elastycznym drucie. Natomiast mniejsze szczoteczki z wygodnym uchwytem sprawdzą się do szorowania blatów i zlewu. Aby usunąć osad i uporczywy brud z twardych powierzchni, można posłużyć się szczotką drucianą. Do utrzymania czystości w gospodarstwie domowym może przydać się nam również szczotka z bardzo twardym włosiem, której użyjemy do szorowania powierzchni odpornych na zarysowanie. Jeśli chodzi o ściereczki, to najbardziej uniwersalne są te z mikrofibry. Mogą posłużyć zarówno do sprzątania łazienki, czy kuchni, jak i do wycierania kurzu w pomieszczeniach. Są bezpieczne nawet do delikatnych powierzchni, bo nie powodują rys. Do mycia szyb i luster możemy wybrać ścierkę gąbczastą. Natomiast w codziennym użytkowaniu kuchni przydają się specjalne ściereczki kuchenne na rolce. Jeśli tylko wyposażymy się w odpowiednie akcesoria, to z powodzeniem będziemy dbać o czystość w swoim domu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − siedemnaście =