Podłoga w domu – z czego można ją wykonać?

Wiele osób marzy o pięknej i niepowtarzalnej podłodze w swoim domu, czy też mieszkaniu. Na szczęście, na współczesnym rynku dekoratorskim znaleźć można dziesiątki różnych rozwiązań podłogowych. Potencjalni inwestorzy mogą wybierać spośród podłóg całkowicie syntetycznych, deskowanych, wykonanych z paneli, czy też ceramiki i płytek glinianych. Które spośród wspomnianych rozwiązań podłogowych są najchętniej wybierane przez klientów?

Podłoga drewniana, czy też wykonana płytek – które rozwiązanie jest lepsze?

Coraz większą popularnością wśród dekoratorów wnętrz, jak i samych inwestorów cieszą się podłogi wykonane z płytek glinianych wytwarzanych tradycyjnymi metodami. Ich użycie, wbrew obiegowej opinii, nie nastręcza dużych problemów z utrzymaniem czystości. Współcześnie wykonana gliniana podłoga jest bowiem najczęściej pokryta specjalnymi powłokami, które zapewniają jej dużą trwałość oraz funkcjonalność. Co dla wielu osób również istotne, oferowane przez manufaktury płytki wykonane z gliny są naturalne i przyjazne dla środowiska naturalnego. 

Oczywiście, można postawić na płytki gliniane sprzedawane w popularnych sieciach marketów budowlanych. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie dla osób poszukując produktów bardziej oryginalnych i przyjaznych dla środowiska. Tak więc, o wiele lepszym pomysłem jest jednak wspieranie lokalnych manufaktur, które zajmują się produkcją tego typu asortymentu. Dla przykładu, z ofertą płytek prosto z cegielni można się zapoznać między innymi u takich przedstawicieli jak Cekobud.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − 11 =