Po czym rozpoznać zużycie opony?

Żeby być bezpiecznym na drodze, niezbędne jest posiadanie odpowiednich opon. Ogumienie stare bądź zużyte wpływa na nasze bezpieczeństwo, ponieważ z jednej strony nie ma wystarczającej przyczepności do nawierzchni, co może utrudniać sterowanie pojazdem i wzmagać ryzyko wpadnięcia w poślizg, a z drugiej zwiększa szansę na wypadek spowodowany np. pęknięciem opony. Właśnie dlatego warto wiedzieć, jakie opony są dobre, a które powinniśmy już wyrzucić ze względu na nasze bezpieczeństwo.

Na co musimy zwrócić uwagę?

zużyte opony przede wszystkim rozpoznamy bo niedostatecznie głębokim bieżniku. Przyjmuje się, że jeśli bieżnik ma poniżej 1,6 milimetra, to ogumienie nie nadaje się już do dalszego wykorzystania, ponieważ traci pierwotną przyczepność. Innym ważnym sygnałem alarmowym jest separacja poszczególnych elementów opon, np. odklejenie bieżnika. Jest to dobrze widoczne, więc nie powinniśmy mieć z tym problemu, wybierając tanie opony Szczecin jest miastem, gdzie warto się za nimi rozglądać ze względu na wysoką renomę sprzedawców.

Poza wymienionymi powyżej, musimy także zwrócić uwagę na różne deformacje. Jeśli opona ma zmieniony kształt, jest odsłonięta drutówka lub posiada wybrzuszenia, powinniśmy kategorycznie unikać jeżdżenia na niej. Robiąc to, prosimy się o wypadek. Warto także zwrócić uwagę, czy opona nie ma żadnych przecięć lub rozdarć — nawet najmniejsze dyskwalifikują ją z dalszej jazdy. W celu wybrania dla siebie odpowiednich opon, powinniśmy odwiedzić stronę https://www.tireexpert.pl/sklep/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 1 =