Piżamy idealne na zimę

Latem często śpimy w koszulkach czy samej bieliźnie. Jednak jesienią czy zimą takie rozwiązanie może nie być ani wygodne ani zdrowe. Lubimy otulić się miękką piżamą, która zapewni nam ciepło. Jak wybrać właściwą piżamę na zimę?

Ciepła, ale przewiewna

Piżama jest strojem, w którym śpimy, dlatego przede wszystkim powinna być wygodna. Nie może mieć zbędnych szwów czy gumek, które mogłyby uciskać nasze ciało podczas snu. Ważny jest również materiał, z którego została wykonana. Powinien być on miękki i delikatny dla skóry. Warto zrezygnować ze sztucznych tkanin na rzecz naturalnej bawełny czy jedwabiu. Od lat popularnym materiałem, z którego wykonuje się damskie i męskie piżamy jest flanela. To rodzaj miękkiej bawełny, który idealnie sprawdza się jako tkanina na piżamy. Jest ciepła, ale równocześnie przewiewna. Nasze ciało podczas snu we flanelowej piżamie się nie poci, za to jest przyjemnie otulone. 

Mężczyźni latem zwykle śpią w samych bokserkach. Zimą jednak lepszym rozwiązaniem jest założenie piżamy. W cieplejsze wieczory wystarczą jedynie spodnie od piżamy, jednak w zimowe noce warto założyć obie części. Panie mają do wyboru wiele rozwiązań. Damskie piżamy często złożone są z krótkich spodenek i koszulki. ZImą jednak lepszym wyborem będzie ciepła dwuczęściowa piżama z długim rękawem. Bardzo popularne w ostatnich latach są damskie piżamy stylizowane na męskie. Ozdobione wzorem w dużą kratę dodają uroku nocnej stylizacji. W ten sposób nawet prosta piżama może być nie tylko wygodna, ale i ładna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − 10 =